Повідомити новину

Поширити:

Телефонний дзвінок від пседобанкіра
Банківська картка заблокована, збій системи, збільшення кредитного ліміту – ось таке повідомляють аферисти людям, аби здобути доступ до їх банківських карток. Щойно дізнаються персональні дані електронного гаманця, гроші щезають.
Від такого злочину потерпіла 47-річна жителька обласного центру. Вона повірила додзвонювачу-псевдобанкіру й без жодних застережень повідомила усі дані банківської картки, а через деякий час отримала сповіщення про зняття готівки в сумі 18 тисяч гривень.
За фактом шахрайства працівники Тернопільського відділу поліції відкрили кримінальне провадження. Правоохоронці вкотре наголошують: за жодних обставин не повідомляти особисті дані невідомим. Інформація щодо карткових рахунків вважається конфіденційною, нею мають володіти лише власники електронних гаманців.
Без єнота і грошей
Понад 16 тисяч гривень втратили п’ятеро жителів Тернопільщини, які здійснювали покупки в мережі  Інтернет. Люди купували різного роду товар, здійснювали повну передоплату, а майно так і не отримували.
Усе відбувалося за одним сценарієм: на торгівельних майданчиках соціальних мереж потерпілі знаходили інформацію про продаж товару, писали продавцям, ті просили здійснити оплату й обіцяли службою доставки відправити товар. Однак, як тільки кошти надходили на карткові рахунки, аферисти вимикали телефони й видаляли дописи.
Двоє потерпілих переказали по 1600 гривень за меблеву фурнітуру, інша заявниця втратила 1250 гривень, які надіслала за спортивне взуття. Ще один тернополянин хотів придбати тварину – єнота, яку аферист оцінив у 2500 гривень, а от житель Тернопільського району позбувся аж 9200 гривень, які перерахував на банківський рахунок невідомого.
Вберегтися від шахрайства можна, дотримуючись кількох простих правил. Купувати слід на перевірених Інтернет-платформах. Завжди перевіряйте інформацію про покупця/продавця. Простий спосіб – ввести дані і номери телефонів в рядок пошуку в будь-якому пошуковому ресурсі і перевірити, чи є відгуки в мережі. Не повідомляйте стороннім особам дані своїх карток (паролі, дані з SMS-повідомлень, які надходять на ваш номер). Не розголошуйте реквізити картки. Якщо вас просять провести будь-які дії з карткою в банкоматі, щоб підтвердити зарахування коштів, не піддавайтеся на вмовляння! Не відправляйте передоплату, не перевіривши дату реєстрації аккаунта на ресурсі.
Аферисти здають в оренду неіснуючі помешкання
Шахрайство з орендою житла задокументували в обласному центрі. Чоловік через оголошення в мережі Інтернет хотів орендувати помешкання. Зателефонував за вказаним номером, обговорили ціну та домовилися про оплату. Орендодавець заявив, що працює лише за передоплатою, тож потерпілий через термінал перевів 6500 гривень на невідомий рахунок. Квартири він так і не побачив, як і своїх грошей.  Довелося йти  в поліцію. Правоохоронці встановлюють усі деталі обставин афери.
У відділі комунікації ГУ НП в області наголошують: будьте обережними й завжди перевіряйте інформацію про орендодавців, домовляйтеся про зустріч, а вже після огляду помешкання оплачуйте його.