Повідомити новину

Поширити:

12 серпня у приміщенні Тернопільської обласної ради відбулося засідання комітету з присудження обласних премій в галузі культури за підсумками 2019 року.
Начальник управління культури Тернопільської ОДА Григорій Шергей розповів про творчі здобутки кандидатів, які претендують на здобуття премій в десяти номінаціях. Після обговорення і зауваг членів комітету до другого туру допущені:
 «Краєзнавство – імені Петра Медведика»:
Богдан Макогін – упорядник та автор часопису «Білий Берег»;
Петро Федоришин, за книгу «Світло і тіні чортківських замків».
«Література – імені Богдана Лепкого»:
Валентина Семененяк, за книгу оповідань «На скрижалях часу»;
Ігор Фарина, за роман «Любов у негоду».
«Твір для дітей та юнацтва – імені Іванни Блажкевич»:
Ніна Фіалко, за книгу «Літні забави»;
Василина Вовчанська, за книгу віршів для дітей «Сонячний дзвіночок».
«Театральне мистецтво – імені Леся Курбаса» – Віталій Луговий, за виконання ролі «Мартина Борулі» у виставі «Мартин Боруля» І. Карпенка-Карого у Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Шевченка.
«Образотворче мистецтво – ім. Михайла Бойчука»:
Микола Дмітрух, за серію творів «Український степ»;
Євген Удін, за серію графічних робіт «Збаразька битва в персоналіях» та ілюстрації для книги казок для дітей «Козацькі вітрила» Богдана Мельничука.
«Музичне мистецтво – імені Соломії Крушельницької» – Анатолій Баньковський, за підготовку навчально-методичного посібника «Виконавський та навчальний репертуар у класі інструментального ансамблю (із репертуару ансамблю народної музики «Музики»)».
«Публіцистика – імені Ярослава Стецька» – Устим Хаварівський, за книгу пам’яті про Богдана-Романа Хаварівського (1948–2016) «Усі ми будемо в архіві…».
«Журналістика – імені Володимира Здоровеги»:
Оксана Чорній, за серію друкованих матеріалів на сторінках тижневика «Нова доба» (м. Бучач) впродовж 2017–2020 рр. про реформу української медицини в нашому регіоні;
Микола Лукашкевич, за політичну сатиру 2017–2019 рр., опубліковану в незалежній гомадсько-політичній газеті «Вільне життя плюс».
«Архітектура – імені Георгія Пінзеля» – Володимир Байко, Світлана Костишин, Михайло Пастущак – авторський колектив державного кооперативного проектно-вишукувального інституту «Тернопільагропроект» – за творчу роботу «Реконструкція адмінбудинку Великогаївської сільської ради під центр надання адмінпослуг на вул. Галицька, 47, с. Великі Гаї Тернопільського району».
«Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Ярослави Музики» – Галина Дудар, за дослідження витинанки Тернопільщини та за видання книги «Дивовижний витинанковий світ».
На номінацію «Етнографія і музейна справа – ім. Володимира Гнатюка» – вчасно оформлених подань не надійшло.