Повідомити новину

Поширити:

Днями голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко зустрівся з Генеральним консулом Чеської республіки у Львові паном Давідом Нови та його заступником — консулом паном Владіміром Кадлєцом.

Це — перший візит пана Давіда на Тернопільщину з моменту його призначення на посаду. Очільник Тернопільщини висловив слова вдячності Чеській республіці за підтримку України!

«Чехія надала нашій державі військову допомогу на суму майже 3 мільярди крон (близько 128 мільйонів дол.) та стала першою країною, яка поставила Україні танки — радянські Т-72, ​​а також бойові машини піхоти БМП-1, які перебувають у її чинних резервах. Чеська республіка прийняли більше 300 000 українців, і для держави з населенням близько 10 мільйонів осіб — це значна цифра», – зазначив Михайло Йосифович.

Під час зустрічі голова облради та консул обговорили питання гуманітарної допомоги від Чеської республіки внутрішньо переміщеним людям, яких в нашій області зареєстровано вже понад 90 000, третина з них — в обласному центрі.

З 1 липня 2022 року Чехія перебирає президентство в Євросоюзі, тож підняли питання щодо поглиблення співпраці між громадами Тернопільщини та адміністративними одиницями Чеської республіки.

«Враховуючи, що до 24 лютого цього року зовнішньоторговельний оборот Тернопільщини з Чеською республікою був незначним, так само як і внесені в економіку області інвестиції, звернув увагу на інвестиційну привабливість нашого краю і можливості використання його виробничого та експортного потенціалу, – зазначив Михайло Головко. – Дякую пану Генеральному консулу за продуктивну зустріч і сподіваюся, що сьогоднішні напрацювання стануть доброю основою для подальшої конкретної співпраці між представниками чеських компаній та підприємствами Тернопільської області після перемоги України!»