Повідомити новину

Поширити:

Кількість дітей у школі зменшилася, а тим, хто зостався, – «Основи християнської етики» не потрібні.

Так вирішила голова Заводської селищної ради, що на Чортківщині, Людмила Павлінська. Хутко зібрала виконком та, не порадившись з батьками й педагогічним колективом, – відмінила предмет.

І дізналася б про її рішення громада тільки 1 вересня, але …голки в мішку не втаїти. Селищем поповзли чутки. Новину обговорювали в церквах й під церквами. Сам о. Любомир зі здивуванням дізнався від людей, що більше не викладає в школі. Градус обурення зріс.

«До нас звернулися мешканці громади, священнослужителі й віряни ПЦУ та УГКЦ з проханням відновити в школі уроки «Основ християнської етики», – зазначає депутат Заводської селищної ради від ВО «Свобода» Василь Кушнір. – Наша фракція почала клопотати про скликання 31 серпня позачергової сесії селищної ради та розгляд цього питання першим».

Позачергову сесію скликали. За кілька хвилин до її початку селищна голова запропонувала депутатам  поспілкуватися про викладання «Основ християнської етики» в школі. Спалахнула дискусія. Павлінська билася в груди, мовляв, не її то ініціатива, а нового директора, до слова, – її ж протеже. Не відає чоловік, що робить. А вона – відає. Відмінивши «Основи християнської етики»  – економить 55 тисяч в рік на оплаті священику-викладачу о. Любомиру. Аргумент не з найсильніших. Та й священик зазначив, що ладен безкоштовно працювати.

«Неправильно це, – переконаний Василь Кушнір. – Кожна праця має оплачуватися. Тож на зарплату отцеві ми запропонували скерувати кошти з бюджету, які голова селищної ради приберегла для себе й виконавчого апарату, як доплату до своєї зарплати за особливо високі заслуги. За рік це – майже півтора мільйона. З них отих 55 тисяч гривень якраз і можна взяти на зарплату священику».

Пропозиція, схоже, створила справжнє диво. Голова селищної ради взяла перерву, а опісля неї заявила: скликала виконком, гроші знайшлися, «Основам християнської етики» бути.

Питання з порядку денного зняли. На зарплату о. Любомиру, з’ясувалося, Павлінська відщипне з коштів які вдалося зекономити на енергоносіях. Питання: чому було так не зробити раніше?

«Одноосібне ухвалення рішень, що не піддаються логіці й суперечать інтересам громади, – не рідкість для голови Заводської селищної ради. На жаль, – констатує Василь Кушнір. – Школа найбільше страждає від них. За крайні роки змінився вже енний директор. Досвідчені педагоги звільнилися, або їх звільнили. Якість освітніх послуг значно знизилися. Батьки почали переводити дітей до інших шкіл Чортківської громади. Але селищна голова жаліє не за дітьми, а за мільйонами гривень освітньої субвенції, що втрачає через їх переведення. Така реальність».

Після відновлення викладання «Основ християнської етики» в школі, депутати від ВО «Свобода» почали працювати над розв’язанням проблеми щодо покращення якості освітнього процесу та створення умов для повернення учнів у навчальний заклад, розрахований на 800 осіб. Ідеї вже є! Результат, обіцяють, обов’язково буде!