Повідомити новину

Поширити:

У Києві дослухалися і внесли зміни до проекту Постанови про утворення та ліквідацію районів у Тернопільській області.
1 липня Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти проект Постанови про утворення та ліквідацію районів.
«Утворення нових районів забезпечить відповідність системи адміністративно-територіального устрою районного рівня сучасним вимогам та європейським стандартам. Це також сприятиме визначенню обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування», – сказав під час засідання Комітету Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
«Ми рекомендуватимемо парламенту приймати редакцію постанови, доопрацьовану у Комітеті. Це не через те, що є якісь конфлікти чи непорозуміння з Міністерством. Ми усвідомлювали, що через брак часу певні речі доведеться вирішувати на рівні Верховної Ради, але з залученням фахівців Мінрегіону», – прокоментував народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.
Як повідомлялося, чергові місцеві вибори у жовтні 2020 року мають пройти на новій територіальній основі громад і районів. Після місцевих виборів усі громади вийдуть з-під впливу району (районних органів влади). Район матиме свої повноваження і джерела наповнення бюджету, і вони ніяк не перетинатимуться, як це маємо в чинній системі, з повноваженнями і ресурсами громад. Усі громади будуть рівними за статусом і матимуть прямі міжбюджетні відносини з державою. Усіх громади матимуть повноваження і джерела ресурсів, які зараз є у міст обласного значення. Основною функцією районів буде координація територіальних підрозділів органів виконавчої влади.
У парламентському комітеті щодо поділу Тернопільської області вносили зміни у проект постанови – у зв’язку з невдоволенням деяких громад, наприклад, Залозецької селищної. «Свобода» уже писала, як керівник цієї ОТГ Любомир Фесик публічно пояснював про незгоду приєднання до Кременецького району: відсутність будь-яких зв’язків із цим районом, та навіть різний менталітет і віра.
Так от,  як повідомив редакції виконавчий директор у Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак, у фінальному рішенні  Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування  вніс правки у попередній проект Постанови, зокрема  Залозецьку ОТГ виключено з Кременецького району та внесено до Тернопільського. Також із Чортківського району виключено Микулинецьку, Теребовлянську та Іванівську ОТГ і внесено до Тернопільського району.
Ось як наразі виглядає поділ на райони.
Кременецький район (з адміністративним центром у місті Кременець) у складі територій Борсуківської сільської, Великодедеркальської сільської, Вишнівецької селищної, Кременецької міської, Лановецької міської, Лопушненської сільської, Почаївської міської, Шумської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;
Тернопільський район (з адміністративним центром у місті Тернопіль) у складі територій Байковецької сільської, Бережанської міської, Білецької сільської, Великоберезовицької селищної, Великобірківської селищної, Великогаївської сільської, Залозецької селищної, Збаразької міської, Зборівської міської, Іванівської сільської, Козівської міської, Козлівської селищної, Купчинецької сільської, Микулинецької селищної, Нараївської сільської, Озернянської сільської, Підволочиської селищної, Підгаєцької міської, Підгороднянської сільської, Саранчуківської сільської, Скалатської міської, Скориківської сільської, Теребовлянської міської, Тернопільської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;
Чортківський район (з адміністративним центром у місті Чортків) у складі територій Білобожницької сільської, Більче-Золотецької сільської, Борщівської міської, Бучацької міської, Васильковецької сільської, Гримайлівської селищної, Гусятинської селищної, Заводської селищної, Заліщицької міської, Золотниківської сільської, Золотопотіцької селищної, Іване-Пустенської сільської, Колиндянської сільської, Копичинецької міської, Коропецької селищної, Мельнице-Подільської селищної, Монастириської міської, Нагірянської селищної, Скала-Подільської селищної, Товстенської селищної, Трибухівської сільської, Хоростківської міської, Чортківської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Передбачається, що упродовж найближчих двох тижнів Верховна Рада розгляне проект Постанови.
Ольга КУШНЕРИК