Повідомити новину

Поширити:

На Тернопільщині обласна рада намагається знищити одне з найтиражніших видань регіону
Колишній співзасновник подав до суду на державного реєстратора аби скасувати реєстрацію підприємства, утвореного працівниками газети «Свобода» наприкінці минулого року в рамках роздержавлення відповідно до Закону про реформування комунальних газет.
Позов обласної ради може призвести до припинення виходу популярної та нині незалежної в Тернопільській області газети у рік президентських та парламентських виборів. У Національній спілці журналістів України називають дії керівництва Тернопільської обласної ради ворожими для преси і такими, що дискредитують реалізовану в країні медіа-реформу.
Тернопільська обласна газета «Свобода» завершила процес роздержавлення і наприкінці 2018 року отримала свідоцтво про реєстрацію вже самостійного ЗМІ. Та стати справді незалежними виявилося не так просто: обласна рада відмовилася підписувати акт на передачу прав, а скасувати реєстрацію товариства, у яке перетворилася редакція, облрада вирішила через суд. Переживаючи за долю своєї газети, колектив звернувся з офіційним листом до Національної спілки журналістів України та попросив утрутитися в ситуацію.
«На початку січня цього року ми випадково дізналися, що обласна рада звернулася з позовною заявою до державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Управління державної реєстрації Тернопільської міської ради про визнання дій протиправними, скасування реєстраційної дії товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція газети «Свобода». Тобто, якщо скасують реєстрацію, закриється товариство – закриється і газета, засновником якої є товариство.
22 січня ми подали до Тернопільського обласного окружного адміністративного суду заяву про залучення нас третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог», – йдеться в листі.
30 січня 2018 року директор ТОВ «Редакція газети «Свобода» Віктор Уніят мав розмову з головою Тернопільської обласної ради Віктором Овчаруком щодо відкликання позовної заяви, але порозуміння сторони так і не дійшли.
У коментарі телеканалу «ІНТБ» представниця Тернопільської облради Наталія Кайда повідомила: «Голова Тернопільської облради підписав судовий позов. Ми відстоюємо дотримання вимог чинного законодавства при виконанні будь-яких процедур, що здійснюються нашими комунальними установами. Тут же є порушення процедури, якої саме – сказати не можу».
Намагаючись відстояти свої права, зберегти видання, читачів та робочі місця, колектив газети звернувся до голови НСЖУ Сергій Томіленка.
«Звертаємося до Вас як до керівника найвпливовішої журналістської організації України вжити усіх можливих засобів реагування, донести інформацію про свавілля та ігнорування законодавства про реформування комунальних ЗМІ Тернопільською обласною радою до Президента, парламенту, журналістської спільноти. Просимо надати публічного розголосу щодо безпрецедентного знищення багатотиражної читабельної обласної газети».
У Національній спілці журналістів України стурбовані конфліктом облради з колективом газети «Свобода» та закликають чиновників не ворогувати з пресою:
– Законодавство передбачило процедуру цивілізованого розлучення колективів комунальних газет та засновників, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – І чиновники мають радіти, що редакційні колективи готові брати відповідальність за майбутнє своїх видань. А коли у Тернополі обласна рада тишком-нишком подає позов проти журналістів, то цей позов спрямований, перш за все, проти тернополян, яких хочуть позбавити доступу до «Свободи».
НСЖУ надаватиме колегам юридичну підтримку та максимально привертатиме увагу національної преси до конфлікту керівництва Тернопільської обласної ради з журналістами.
Служба інформації Національної спілки журналістів України