Повідомити новину

Поширити:

На Тернопільщині імунізуватимуть диких тварин від сказу. Вакцину з приманками розкидатимуть із літаків в усіх районах області, оминаючи населені пункти, водоймища та місця проведення польових робіт. Про це під час конференції розповів начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби області Володимир Марків.
За його словами, розпочнуть кампанію всередині жовтня. Диких тварин області таким методом вакцинують четвертий рік поспіль. Цього року Тернопільщина отримала понад 230 тисяч доз вакцини проти сказу.
“Всередині брикетів – пластикова капсула, всередині якої вакцина. Вона приманює хижаків – лисиць, вовків. Коли тварина надкушує капсулу, то тим пластиком ранить собі піднебіння чи язик, а в рану потрапляє вакцина”, – каже Володимир Марків.
Нагадаємо, 28 вересня був Всесвітній день боротьби зі сказом. Його у 2007 році встановили з ініціативи Глобального альянсу з контролю сказу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, сказ реєструється в 113 країнах світу.
На Тернопільщині цього року за медичною допомогою через укуси тварин звернулися понад 800 людей. Про це повідомила завідувачка відділення моніторингу небезпечних інфекцій обласного центру контролю хвороб Надія Годована. За її словами, сказ цьогоріч виявили в 13 тварин, це на 3 випадки більше, ніж торік.
Зокрема, 13 вересня  у селі Красносільці безпритульна кішка покусала двох чоловіків. За висновком фахівців Тернопільської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, які провели дослідження, тварина була хвора на сказ. Тому у згаданому населеному пункті оголосили карантин.
Будьте здорові!
 

Теги: сказ