Повідомити новину

Поширити:

Доки живе і співає село, доти в Україні є надія на добро!
Колоритне наше Тернопілля, і ніхто цього не зможе заперечити. Це ще раз довели святкування днів міст і сіл, які відбувалися на території нашого краю минулими вихідними. Тут і Волинь, і Галичина, й Поділля… Що не кажіть: «Що не край, то звичай». Такі святкування – це можливість зустрітися з рідними, близькими й друзями, а ще згадати своє дитинство, юність, стежини, які вели до двох величних храмів. Зрештою, не можливо словами описати радість від побаченого й пережитого на цьому святі.
31 липня святкувало невеличке, але надзвичайно мальовниче, як і уся Волинь, дружнє село Андруга, чи як ще його називають Мала Андруга, де проживають близько 200 жителів.
На святі звучали вірші й гуморески, линули пісні й тішили око запальні танці. Завідувачка клубу Ірина Данильченко у розповідях про односельчан згадувала Ольгу Мельничук, у якої вже є аж 13 правнуків, про мужніх земляків, котрі захищали Україну у лавах Збройних сил – Сергія Петрочука, Володимира Гаврилюка, Володимира Чорного, Віталія Денисюка, воїна-афганця Василя Шевчука, місцевого фельдшера Олександра Іщука, якому нелегко працювати у складні часи коронавірусної пандемії, родину Волосян, котрі подарували клубові іграшки для лялькового театру.
«Андрузькі молодиці», солісти й танцюристи як місцеві, так і гості з сіл Білокриниця, Веселівка, Шепетин (Рівненська область) зробили свято щирим, родинним, теплим. Діти вдосталь побавилися на батутах, а аніматори, зокрема Таня Пшевлоцька, розважали їх рухливими іграми, бульбашковими атракціями.
Окремо варто відзначити ведучу заходу Анну Данильченко, яка ще й виступала в ансамблі з поважними землячками. Та що й казати, усі, хто був на святі в Андрузі, щиро вдячні учасникам концерту, організаторам, а також «еменесникам», які зварили до Дня села, яке відоме від 1545 року, смачнючу кашу. Жителі та гості свята жартували, що таким заходам радів і Малий Андрушко, який був одним із найдавніших власників населеного пункту.
Що ж, залишаємося й надалі на Кременеччині, бо 1 серпня у «Бабиній стодолі», що у с. Рудка, ґонорово святкували аж три села – Рудка, Двірець та Колосова. Ой, моцно святкували – народні пісні співали, місцеві таланти демонстрували, а як жерли, то, як кажуть, бджоли з деяких апібудинків повтікали. Жартуємо, звичайно. Бо справді, гарне свято було – танці, пісні, плов та рибна юшка! Зрештою, хто взяв з собою гарний настрій – не пошкодував, бо організаторам вдалося поєднати спорт, мистецтво, духовність і народну волинську творчість. Ось такі вони творчі та щедрі волиняки.
Кажуть, що у Струсові на Теребовлянщині також святкували. Село, яке надзвичайно багате історією та пам’ятками архітектури, чомусь завжди залишається за одвірками сучасного світу. Пам’ятки руйнуються, а люди звідси намагаються виїхати. Аж шкода. Чомусь організатори розпочали свято у 18 годині, а різні заходи (так званий музичний «розігрів», аніматори) – на годину швидше. Ще раніше встановили ігрові атракціони. Зрештою, цікавими були концертна програма, ігри та конкурси для дітей, жива музика. Хоча, якщо щиро, таки болить серце за давнє місто Струсів.
Найвелелюднішим минулої неділі стало святкування Дня  міста у Скалаті, якому виповнилося 551 років від часу заснування.
Урочистості організували на місцевому стадіоні. Функціонувала фотозона. Душпастирі містечка поблагословили організаторів, учасників, жителів та гостей міста на гарне святкування і на щасливу долю. Оркестр виконав гімн України. Далі відбулося нагородження кращих мешканців Скалата. Яскравою та насиченою стала концертно-розважальна програма. Найбільше тішилися наймолодші мешканці міста, для яких були організовані  відпочинкові конкурси та розваги.
 Село моє ти калинове, моя ти гордість вікова
Ефектно та щиро відсвяткували День села у Шершенівці Більче-Золотецької громади. Тут діяли дитячі атракціони. населені пункти громади підготували свої традиційні ласощі. Поблагословив свято отець Ярослав. Пісні, танці, щирі вітання лунали зі сцени. Музичні візерунки дарували присутнім співаки з Борщова, Заліщик, Чорткова.
Свято тривало до пізньої ночі і було таке, як і люди цього села: яскраве, колоритне та сонячне.
Минулої неділі святкували мешканці славного Романового Села. Відчувалося, що господарі та гості уже давно чекали на можливість живого та велелюдного спілкування, уже давно прагнули пісень, танців, веселощів.
З цієї нагоди до присутніх звернувся перший заступник сільського голови Микола Дума. Він від імені сільського голови Анатолія Кулика і від себе особисто щиро привітав зі святом, побажав селу процвітання, а його мешканцям щастя, здоров’я та добра. Микола Андрійович також зазначив, що Романове Село й Охримівці, по суті, завершили формування Байковецької громади. Окрім того, він висловив сподівання, що всі села, які належать до громади, рік за роком будуть розвиватися і відчуватимуть позитивні зміни.
І хоч вечірня буря з дощем внесли свої не зовсім бажані корективи у перебіг свята, воно таки запам’яталося неповторним колоритом, атмосферою невимушеного спілкування, запальними танцями, чудовими піснями та жартами у виконанні аматорських колективів та виконавців.
Містечко дитячих розваг, різноманітні локації, козацька кухня, фотозони, невеличка виставка зброї… І сотні щасливих посмішок… Усе це про День Романового Села. Сподіваємось, що фоторепортаж, який пропонуємо вам переглянути, допоможе відчути атмосферу святкового дійства.
Феєрично та весело відсвяткували День села у Тютькові, про яке знає, мабуть, уся Україна, бо тут є наймальовничіша церква. А іконостас який різнобарвний!
Тут також було велелюдно, діяли дитячі атракціони, а найкращим, звичайно, став концерт, де свої таланти демонстрували жителі села та громади.
У неділю святкували й у селі Озерна, колишнього Зборівського району. Після святкових Літургій на місцевому стадіоні розпочалися урочисті заходи з нагоди 552-річчя від дня створення колишнього містечка, а нині села Озерна.
На місцевому стадіоні відбувалися турніри з шашок та шахів, а також функціонували польова кухня та ярмарок. На сцені виступали місцеві колективи. Для дітей організували пересувні атракціони. Жителів села та громади від імені голови обласної ради Михайла Головка привітав начальник відділу обласної пресслужби та діджиталізації Володимир Бобко.