31.05.2023 22:59

Повідомити про новину

Поширити:

У районному центрі на Тернопільщині – у Чорткові є один прихід УПЦ Московського патріархату. Зважаючи на скандали, які спалахнули останнім часом навколо цієї філії РПЦ, поставило питання, яким чином припинити функціонування цієї так званої церкви.

Свою думку з цього приводу висловив міський голова Чорткова Володимир Шматько.

“Ця синя будівля (на фото) на початку вулиці Галицька у Чорткові – приватна власність. Земельна ділянка також приватна власність. Відповідно до документів це житловий будинок. Власник, його мама, а також інші відомі люди нашого міста (лікарі, освітяни, підприємці) є засновниками парафії УПЦ (московської) у Чорткові.

Кажуть, що піп не місцевий, з Тернополя. Парафія не велика – орієнтовно 40 людей. Минулого року ми на сесії міської ради приймали звернення до цих людей, щоби вони перейшли до Православна Церква України. За рік вони цього не зробили.

За рік з нашої громади загинуло на війні 25 Героїв України. Дуже багато Воїнів важко поранені і в лікарнях, у багатьох ампутовані кінцівки. Десять хлопців вважаються зниклими безвісти або в полоні… Що ще має статися, щоби сім‘я лікарів Ружніцьких, підприємці Леньків Петро і його мама та інші покаялися і перейшли у ПЦУ?

Скільки крові ще має пролитися, щоби ці прихожани розпустили своє московське церковне утворення? Скільки, Андрій Ружніцький, Наталія Ружніцька, поясніть!”, – емоційно заявив Володимир Шматько.

Пан Володимир зазначив, що рішенням Чортківської міської ради місцева влада не може закрити цю парафію чи вилучити земельну ділянку, бо це приватна власність, а не в користуванні церковної громада, як це у Хмельницькому чи Львові.

“Тому, наступний тиждень – ідеальний час, щоби покаятись, піти до Сповіді і Святого Причастя, пробачити один одному і закрити московську секту в Чорткові! Вірю у чудо і Божу Силу! Молімося за навернення цих людей на дорогу правди і любові! Прошу не проявляти агресії ні завтра, ні у будь який час. Діалог і людяність!”, – підсумував пан Шматько.

Коментарі

  1. А для таких як вони, треба організувати відношення аналогічне, як в Московії ставляться до українців, та до нашої віри..Це всього навсього прикриття, що приватна власність, а що у нас є закон дозволяючи приватну віру, тим більше в воєнний стан.Це значить вороги української державності, а на томі незалежності. З такими треба поступати радикально, навіть ультра радикально. Біля цеї псевдо церкви організувати мітинг патріотів, немає кому виступити і показати як патріархат Москви благословив війну проти України, хто такий Гундяєв Кирило, генерал ФСБ, педофіл, гомосексуаліст, а значить по вірі християнській содомік , а по Біблії це гидота для Бога. То хто такі попи, які моляться за “здравие” патріарха Кирила, всі ці або дурні по духовності, якщо вона у них є, або латентні вороги, чи посіпаки Кремля.

  2. А ви не думали, що нечисть не в тих людях, що моляться і служать Богу, а в тих, хто в святий піст не дає цим людям молитися, нападає, ображає, гнобить. Яке ви маєте право вказувати людям, як молитися. У нас вільна країна. Хто як хоче, так і молиться. Господь цього собі не позволяв, хоть міг знищувати все, що йому було не угодне, але Господь це не робив, а давав людям волю самим вирішувати, як молитися.
    Я, наприклад, теж не хочу йти в турецьку структуру, таку як ПЦУ. ВОНА УКРАЇНСЬКОЮ НІКОЛИ НЕ БУЛА. Бо управляють нею в Стамбулі. Чому церкви мають покоритися туркам, вони рахують нас не вірними.
    Люди в святий піст ходять до церкви, каються, причащаються, а ви набираєтесь гріхів і звинувачуєте людей в тому, що вони не робили.
    Це так ви готовитесь зустріти Христове Воскресіння? У вас ніколи не було і не має Бога в душі. Бо Бог не казав людям нападати, ображати, а любити ближнього свого. Ви нарушаєте всі заповіді Божі і будете відповідати перед Богом! Тільки потім не плачте за що Боже? А згадайте про те, що ви творили!

    1. Я не знаю хто така пані Надія, який в неї рівень мислення та інтелекту,але те що вона висловила в своему коментарі свідчить про те, що вона даремно ходила до школи,можливо і до іншого навчального закладу і її вчителям попвинно бути соромно за даремно втрачений час. Якщо це не проросійський бот,тоді про божественне нем про що говорити.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.