Повідомити новину

Поширити:

У районному центрі на Тернопільщині – у Чорткові є один прихід УПЦ Московського патріархату. Зважаючи на скандали, які спалахнули останнім часом навколо цієї філії РПЦ, поставило питання, яким чином припинити функціонування цієї так званої церкви.

Свою думку з цього приводу висловив міський голова Чорткова Володимир Шматько.

“Ця синя будівля (на фото) на початку вулиці Галицька у Чорткові – приватна власність. Земельна ділянка також приватна власність. Відповідно до документів це житловий будинок. Власник, його мама, а також інші відомі люди нашого міста (лікарі, освітяни, підприємці) є засновниками парафії УПЦ (московської) у Чорткові.

Кажуть, що піп не місцевий, з Тернополя. Парафія не велика – орієнтовно 40 людей. Минулого року ми на сесії міської ради приймали звернення до цих людей, щоби вони перейшли до Православна Церква України. За рік вони цього не зробили.

За рік з нашої громади загинуло на війні 25 Героїв України. Дуже багато Воїнів важко поранені і в лікарнях, у багатьох ампутовані кінцівки. Десять хлопців вважаються зниклими безвісти або в полоні… Що ще має статися, щоби сім‘я лікарів Ружніцьких, підприємці Леньків Петро і його мама та інші покаялися і перейшли у ПЦУ?

Скільки крові ще має пролитися, щоби ці прихожани розпустили своє московське церковне утворення? Скільки, Андрій Ружніцький, Наталія Ружніцька, поясніть!”, – емоційно заявив Володимир Шматько.

Пан Володимир зазначив, що рішенням Чортківської міської ради місцева влада не може закрити цю парафію чи вилучити земельну ділянку, бо це приватна власність, а не в користуванні церковної громада, як це у Хмельницькому чи Львові.

“Тому, наступний тиждень – ідеальний час, щоби покаятись, піти до Сповіді і Святого Причастя, пробачити один одному і закрити московську секту в Чорткові! Вірю у чудо і Божу Силу! Молімося за навернення цих людей на дорогу правди і любові! Прошу не проявляти агресії ні завтра, ні у будь який час. Діалог і людяність!”, – підсумував пан Шматько.