Повідомити новину

Поширити:

8 листопада архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк візитував парафію св. великомученика Димитрія Мироточця у с. Плесківці Зборівського району у день її храмового празника. Архієпископ очолив Божественну літургію, на якій йому співслужили декан Залозецький о. Василь Небесний та о. Олег Кожушко. Відтак, архієрей здійснив освячення відновленого розпису святині, яка споруджена у 1991 р. коштом жителів села.
У духовному слові митрополит Василій говорив про св. Димитрія Мироточця та його мученицький подвиг, заохотив вірних наслідувати його чесноти. Опісля привітав іменинників та подякував жертводавцям, які спричинилися до оздоби святині.
АРХІПАСТИРСЬКИЙ ВІЗИТ у  РУСИЛІВ
Того ж дня, 8 листопада,  в день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон відвідав з архіпастирським візитом с. Русилів Бучацького благочиння, де звершив святкову Божественну літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці.
Під час Божественної  літургії його високопреосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Володимир Гнатківський та запрошене духовенство. Під час Богослужіння була піднесена молитва за Україну, воїнів-захисників та український народ.
Після Євангельського читання архіпастир звернувся до присутніх із повчальною проповіддю, під час якої розповів про життя великомученика Димитрія. На завершення  літургії побажав усім  міцного здоров’я і Божої допомоги. У подальшому пастирському служінні високопреосвященнійший владика привітав настоятеля храму отця Володимира з 15-річчям священичої хіротонії, а також  настоятеля храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Порохова Миколая Гриба з 20-річчям священичої хіротонії. І з благословення Предстоятеля Православної церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія за заслуги перед Помісною Православною церквою України та побожним народом вручив ювілярам орден. На завершення архієпископ Тихон відзначив церковними нагородами парафіян храму, після чого разом з духовенством звершив чин освячення води та освятив ікону Різдва Пресвятої Богородиці над вхідними дверима храму.
Варто нагадати, що у  жовтні 1949 р. всіх мешканців (167 родин) Русилова примусово переселили в Дніпропетровську область, а декого вивезли в Якутію та Казахстан, будинки розвалено тракторами, стару дерев’яну церкву спалено, а муровану, збудовану у 1940 р., підірвано (з її каменю побудовано у Соколові три корівники). Люди почали повертатися у родинні місця у 1953–1954 роках.