Повідомити новину

Поширити:

Поблизу села Бодаки хресною ходою і молебнем вшанували пам’ять героїв УПА, які полягли тут у нерівному бою влітку 1944-го. А на місці загибелі повстанців провели історичну реконструкцію бою. Так щороку вшановують воїнів УПА, які віддали життя на цьому полі битви.
«Вже четвертий рік поспіль ми збираємося на цьому місці, вшановуючи воїнів УПА, захисників України, які боролися тоді, коли Українська держава була в найважчих обставинах, тоді, коли держава, як така, не існувала. Але вони, як справжні патріоти, як ті, хто хотіли, щоб в України було майбутнє, боролись, боролись до останнього, не маючи підтримки ні від кого, крім народу. Тому нехай Господь дарує їм вічную пам’ять. А нам слід навчатися на прикладі їхнього подвигу і розбудовувати наше краще майбутнє», – каже архієпископ Тернопільський і Кременецький Православної церкви України владика Нестор.
Цю символічну братську могилу давно могли знищити, але старожили не допустили цього і роками зберігали пам’ять про загиблих.
«Могилу хотіли знищити, щоб не було місця, де бережеться свята пам’ять. І завдяки народному депутату Михайлу Головку її впорядковано, поставлено хрест, зведено каплицю, де ми молимося Богу, згадуємо про них, вшановуємо їхню пам’ять. Вдячний пану Михайлу за його жертовність», – каже Вишнівецький благочинний протоієрей Святослав Швець.
Останніми роками братською могилою опікується народний депутат України VII та VIII скликань від ВО «Свобода» Михайло Головко. Щороку він не лише розбудовує це місце, а й сприяє в організації вшанування героїв на належному рівні.
«Уже впродовж декількох років проводимо заходи, вшановуємо, молимося за героїв, за упівців, які віддали життя. Пам’ятаймо, що такими місцями всіяна вся українська земля і доки буде пам’ять про наших героїв, доти буде й Україна. Бо не має нація майбутнього, якщо не пам’ятає своїх героїв», – зазначив народний депутат України VII та VIII скликань від ВО «Свобода» Михайло Головко.
Бій відбувся у червні 1944-го. Місце розташування криївки українських патріотів ворогу видали односельчани, розповідає житель села Бодаки Володимир Микитович. Серед загиблих у бою – його рідний дядько Андрій, тому історію запеклого бою він знає з розповіді матері.
«З того боку, на південь, був аеродром німецький, і постовий стояв і дивився в бінокль. І підійшов місцевий житель і каже: «А що ви туди дивитеся, от треба дивитися сюди, на польову дорогу – там несуть вечерю. На другий вечір, як їх здали, вороги з’їхалися і наказали вийти і здатися. А вони відповіли: «Ні!», – пригадує з розповіді матері житель села Бодаки Володимир Біляс.
У тому нерівному бою ворог здобув перемогу, кинувши гранату у криївку. Однак під час історичної реконструкції бою перемогу здобувають повстанці. Щороку тут лунають повстанські пісні і розгортається польова кухня.