Повідомити новину

Поширити:
Тернопільський  актор Михайло Безпалько у ролі Миколая та діда Мороза – уже багато років є улюбленцем і дорослих, і малечі  протягом новорічно-різдвяних свят.
У театрі його називають “генеральним” Миколаєм та Дідом Морозом
Він, можна сказати, рекордсмен України серед головних новорічних персонажів. Адже актор Тернопільського обласного академічного драматичного театру ім. Т.Шевченка Михайло Безпалько 64 роки із своїх 82-ох   «працює» Дідом Морозом,  а останні 27 – ще й  Миколаєм. Вперше провів зимове cвято для дітей у 19 років.
У репертуарному списку артиста понад дві сотні різнопланових ролей, однак Дід Мороз і Святий Миколай – зоряний час Михайла Антоновича. До новорічних і різдвяних свят актор готується цілий рік і не втомлюється удосконалювати образи.
Костюми Михайло Безпалько шиє сам. Дбайливо підбирає тканину, фурнітуру, кожен камінчик у головному уборі Миколая ретельно продумує.
Він перший, хто наголосив, що  між цими образами – принципова різниця. Перш ніж працювати з дітьми Миколаєм, Михайло Антонович проконсультувався зі священником, той пояснив що доречно використовувати у цій ролі, а що – не дуже.
Дід Мороз з присмаком Франції…
До виходу у люди ще одного казково-духовного персонажа Святого Миколая, якого почали запрошували до діток з часів незалежності України,  до того у пошанівку були лише Дід Мороз та Снігурочка. І цього радянського персонажа грав актор, що народився… у Франції.
Мало хто знає, що український драматичний актор Михайло Антонович  Безпалько народився 6 червня 1938 року   в Ліонському передмісті Гіні у Франції, де закінчив перший клас.  Батьки покинули Тернопіль  у пошуках кращої долі, але у 1945 році повернулися. Відтак у  1953 році пан Михайло закінчив Тернопільську СШ № 1 (нині –гімназія імені  Івана Франка і Першу театральну студію приТернопільському музично-драматичному театрі. Зіграв Михайло Безпалько 200 ролей в українській, російській, зарубіжній класиці та у пєсах сучасних драматургів.
Сертифікований Дід Мороз і  головний дистанційний Миколай країни
Він працював казковим персонажем не лише у Тернополі. Так, у   82 роки  відкривав головну ялинку країни в Києві.
Ролики за участі пана Михайла, як Миколая користувалися популярністю у мешканців та гостей столиці, де  упродовж дня його «крутили» на Софіївській площі. А у  2014 році на Михайла Безпалька чекав сюрприз – він отримав сертифікат про те, що потрапив у Книгу рекордів України,  як найстаріший Дід Мороз країни.
«У цю роль я «увійшов» ще у далекому 1957 році, – пригадує актор Михайло Безпалько,- У той час на святкову ялинку приходило до 700 дітей. Стільки поколінь виросло, вже й бабусі, яких я колись вітав з новорічними святами, приводять своїх онуків.
Безперечно, отримати подарунок із рук Діда Мороза приємно кожному. Якщо подарунок від щирої душі, то він  буде казковим, особливим та незвичайним. Але роль Діда Мороза полягає не лише в тому, щоб вручити подарунки, а й створити святкову та казкову атмосферу.
Твори добро і воно тобі повернеться. Діти  очікують казки та дива. А ще – на дітях не потрібно економити, вони – наше майбутнє.
Щодо новорічних віршів та пісень, то ми хоч і звикли до російських, але, як зясувалося, є й   багато хороших пісень українських, які, на жаль, ще не набули такої популярності. Ось, для прикладу: «Білий снігу- сніженьку, простели доріженьку від хати до хати, Новий рік стрічати!».
…Цьогоріч Михайло Безпалько розуміє, що свої корективи у святкування внесуть  карантинні обмеження. І наголошує, що цикл зимово-новорічних свят має велике значення не лише для дітей, а й для літніх людей і особливо для стареньких. “Не забудьте зателефонувати своїм друзям, а особливо – привітати старше покоління, бабусю з дідусем, бо жоден лікар не дасть того лікарства, що дає добре і тепле слово. Особливо у зимову пору…”.- каже він.
Галина ВАНДЗЕЛЯК