gazpostach

Медичний університет став національнимВідповідний указ «Про надання Державному вищому навчальному закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України» статусу національного» підписав Президент України Петро Порошенко.

Як зазначено в указі, високе і почесне звання навчальному закладові надано, враховуючи його загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності та вагомий внесок у розвиток національної медичної та фармацевтичної освіти і науки.

Коментуючи подію, голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна наголосив, що на отримання цього статусу колектив навчального закладу чекав довго та багато задля цього працював.

Ця приємна новина є і наслідком спільної роботи, і багаторічних досягнень у медичній сфері.

– Для Тернопільської області це дуже важливо, бо за кілька останніх років завдяки медичній реформі зокрема та всім іншим державницьким ініціативам, які мають сьогодні продовження, медична галузь «ожила». В області оновили амбулаторії і ФАПи, на що спрямували 28 млн грн, будують 19 нових амбулаторій, сімейні лікарі у селах отримують автомобілі, оновлюється матеріально-технічне забезпечення. На вторинну ланку протягом 2015-2018 років спрямували 111 млн грн, на третинну – 170 млн грн. Вдалося завершити лабораторний корпус в Університетській лікарні та кардіологічний центр, добудувати перинатальний центр «Мати і дитина», відкрити диспетчерський центр, залучити капіталовкладення в інфекційну лікарню тощо, – додав Степан Барна.

Дуже важливо продовжувати робити акцент на медичній освіті. Бо якісні медичні послуги – це не лише хороші умови для лікарів і пацієнтів, нове та сучасне обладнання, це – насамперед – фахівці, професіонали своєї справи.

– Наш медичний університет отримав статус національного цілком заслужено! Надалі бажаємо і викладачам, і студентам, і всій університетській спільноті не зупинятися на досягнутому, а ми підтримаємо!» – наголосив очільник краю Степан Барна.

Як зазначили у навчальному закладі, це престижне визнання надається тим університетам, які відповідають усім критеріям рівня якості.

За результатами сертифікаційного аудиту, проведеного зовнішніми аудиторами компанії Бюро Верітас Сертифікейшн Україна, університет отримав сертифікат і гравертон міжнародного стандарту ISO 9001:2015 (управління якістю) за здійснення освітньої та наукової діяльності відповідно до вимог міжнародних стандартів. Це підтверджує досягнення високого ступеня якості управління.

Тернопільський медичний університет в останні роки посідав лідерські позиції в галузевому рейтингу Міністерства охорони здоров’я України серед медичних закладів вищої освіти.

Університет – один із кращих закладів вищої освіти України в рейтингу прозорості діяльності за версією Аналітичного центру CEDOS.

Університет постійно лідирує в рейтингу Webometrics ranking of world’s universities. Він – перший серед медичних закладів вищої освіти України за версією Міжнародного освітнього порталу «4 International Colleges & Universities».

Тернопільський медичний університет – один із 10 навчальних закладів України та єдиний серед медичних закладів вищої освіти, що є учасником проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project (SAIUP).

За час своєї діяльності Тернопільський медичний університет підготував понад 25 тисяч висококваліфікованих фахівців медичної галузі, які своєю натхненою працею врятували тисячі людських життів. Сьогодні тут здобувають освіту понад 6 тисяч студентів, серед яких 4553 громадян України та понад 2000 іноземних громадян. Освітній процес на 57 кафедрах забезпечують понад 100 докторів і 460 кандидатів наук.

Клінічними базами Тернопільського медичного університету є 18 лікувальних закладів обласного та міського підпорядкування, включаючи Тернопільську університетську лікарню.

Університет є одним із провідних центрів медичної науки в Західному регіоні України. Наукові дослідження проводять з пріоритетних напрямків у галузі природничих і медичних наук. ТДМУ – учасник багатьох міжнародних наукових проектів, що виконуються на грантовій основі. В університеті видають 12 наукових журналів.

Для забезпечення рівня освіти, який відповідає міжнародним вимогам, Тернопільський медичний університет підтримує постійні зв’язки з міжнародними організаціями та закордонними вищими навчальними закладами. На сьогодні співпрацює з 75 закордонними партнерами з 22 країн світу. В межах укладених угод здійснюються спільні освітні та наукові проекти.

У рамках програм академічної мобільності викладачі університету мають можливість стажуватися, а студенти навчаються у провідних вишах Європи. Тернопільський медуніверситет є учасником низки міжнародних програм: Erasmus+, Erasmus Mundus Medea, PolBuCan, Polonez, Mevlana, Horizon-2020, Cross-border Cooperation Programme Poland–Belarus–Ukraine 2014–2020. Є членом Європейської асоціації університетів, Великої хартії університетів, учасником Балтійської університетської програми (BUP).

– Статус національного виводить нас на якісніший виток розвитку, надихає на більш плідну працю і спонукає до нових звершень, – наголосив  ректор навчального закладу Михайло Корда.
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*