Повідомити новину

Поширити:

2 квітня минув рік з того часу, як  Президент України Петро Порошенко доручив Степану Барні копітку працю на благо Тернопільщини. За словами голови Тернопільської облдержадміністрації, він пам’ятає кожен день роботи, адже цей рік, упродовж якого працював на посаді очільника краю, став для нього справжнім випробуванням, яке, зрештою, дало плідні результати.
За словами Степана Барни, досягнень є достатньо у різних сферах, але усі вони стали реальністю тільки завдяки спільній роботі органів місцевого самоврядування, державної влади, правоохоронних органів і народних депутатів України.
Місце проведення річного звіту – територію колишньої Теребовлянської військової частини – Степан Степанович обрав невипадково. Нині вона занедбана, а незабаром буде кардинально змінена. «Невдовзі ми зайдемо у ці капітально відремонтовані будівлі, де служитимуть щонайменше 500 військовослужбовців», – зауважив під час звітної прес-конференції голова ОДА.
На відновлення інфраструктури військової частини у Теребовлі надано 14,4 млн. грн. Ще 4 млн. грн. спрямовано на відновлення військової частини в Чорткові. Також потрібен мінімальний вклад на реконструкцію й переобладнання колишньої колонії у  Бережанах під військову частину. Проектно-кошторисну документацію готують і на відновлення військової частини у Кременці.
Степан Барна пригадав перші дні перебування на посаді керівника ОДА. Тоді йому довелось організовувати роботу з будівництва чотирьох фортифікаційних захисних об’єктів на сході країни. Уже за тиждень наші будівельники облаштували більш як сімнадцятикілометрову лінію оборони. Тернопільщина  стала лідером із будівництва фортифікаційних споруд, виконавши величезний обсяг робіт в обмежені строки.
Упродовж звітного періоду мобілізовано та призвано до лав Збройних сил України понад 3000 осіб, на контрактну службу вступили 570 осіб. Лише протягом перших трьох місяців поточного року бажання служити за контрактом виявили 330 військовозобов’язаних.
Не забуває обласна влада і про краян, які мужньо обороняли нашу країну. Так, за проявлені у бойових діях героїзм і мужність, успішне виконання бойових завдань 66 військовослужбовців 44-ї артилерійської бригади представлено до державних нагород, 10 із них – посмертно.
«У 2015 році створено Координаційну раду, що здійснює шефство над військовими частинами області, також активно працює Рада учасників АТО при Тернопільській ОДА; введена в дію цільова програма підтримки бійців і родин загиблих. На її реалізацію у 2015 році з бюджету області надано 2,7 млн. грн.; а ще 1,7 млн. грн. виплачено як одноразову допомогу учасникам АТО й членам сімей загиблих в рамках програми «Турбота».
Чимало позитивних зрушень зроблено і з метою  відбудови Тернопільщини. Зокрема, фінансові надходження в область у 2015 році становили 127,6 млн. грн., їх скеровано на соціально-економічний розвиток і реалізацію інвестпроектів та програм. У підсумку було збудовано, реконструйовано та відремонтовано 45 об’єктів.
Торік в економіку області вкладено понад 3,5 млрд. грн. капітальних інвестицій. Це на 15,2% більше ніж у 2014 році. Завдяки співпраці з іноземними партнерами маємо позитивні показники експорту.
Набирає обертів інвестиційна діяльність у галузі АПК. Уведено в дію нові об’єкти та створено додаткові робочі місця. Загалом минулого року сільгосппідприємствами освоєно капітальних інвестицій на суму понад 468 млн. грн.
Здійснено реалізацію низки реформ на користь громади. Із 150 створених в Україні громад, 26 – на Тернопіллі, вони об’єднали 168 населених пунктів області. Відтак мешканці міст і сіл тепер зможуть самостійно розпоряджатися отриманими фінансами. Так, цього року заплановано фінансування у сумі 141,5 млн. грн. на розвиток громад.
«Тернопільщина упевнено рухається до реальних змін. Єдиною командою, крок за кроком ми й надалі втілюватимемо реформи в життя. Попереду у нас – важлива робота з утілення ідей для того, щоб перетворити наш край на такий, про який ми завжди мріяли. І я переконаний, що нам усе вдасться», – підсумував Степан Барна.
Лілія КУЛЕНИЧ
Фото автора