Повідомити новину

Поширити:

Жителі Тернопільської області можуть отримати 354 лікарських засоби безоплатно або з невеликою доплатою за програмою “Доступні ліки”. Це можна зробити у 294 аптеках, які беруть участь у програмі реімбурсації. Отож, де і як пацієнтові отримати потрібні ліки?  

“Доступні ліки” — програма, яка дає можливість пацієнтам отримувати в аптеках безоплатні або за невелику доплату ліки від серцево-судинних хвороб, діабету ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії та нецукрового діабету. А також препарати для профілактики інсультів та інфарктів.

З 1 жовтня “Доступних ліків” стало більше, і тепер до програми включено 354 лікарські засоби. З них: 198 лікують серцево-судинні хвороби; 51 — діабет ІІ типу; 16 — бронхіальну астму; 30 — розлади психіки та поведінки; 27 — епілепсію; 5 — нецукровий діабет;  27 призначені для профілактики інсультів та інфарктів;

У 2021 році лікарі виписали пацієнтам Тернопільської області більше 385 тис. електронних рецептів за програмою. Із них погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки, 339 тис. рецептів.

Розподіл виписаних рецептів у Тернопільській області за групами хвороб:

Серцево-судинні захворювання — 267,5 тис.;

цукровий діабет II типу — 61,2 тис.;

профілактика інфарктів та інсультів — 44,6 тис.;

бронхіальна астма — 11,9 тис.;

психічні розлади, епілепсія — 273;

ревматичні хвороби — 34;

нецукровий діабет — 28.

«Мета програми реімбурсації “Доступні ліки” – дати українцям доступ до препаратів для лікування хронічних хвороб і зменшити навантаження на гаманці. Адже такі ліки зазвичай доводиться приймати все життя. Це препарати проти серцево-судинних хвороб, астми, діабету, розладів психіки тощо. 

У Тернопільській області до послуг пацієнтів майже три сотні аптек, які мають договори з НСЗУ за програмою реімбурсації. І аптек, і нозологій щороку ставатиме більше, тож доступ до важливих ліків буде тільки збільшуватися”, — зазначила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

Лікарські препарати з реєстру програми “Доступні ліки” можна отримати винятково за електронним рецептом.

Щоб отримати препарати за програмою “Доступні ліки”, потрібно зробити два кроки:

 

  1. Звернутись до лікаря, який випише електронний рецепт на ліки.Це може бути ваш сімейний лікар. У разі цукрового діабету електронний рецепт на ліки може виписати ендокринолог або сімейний лікар. Ліки при розладах психіки та поведінки виписує психіатр. А у випадку епілепсії — невролог або психіатр.

В електронному рецепті буде зазначена міжнародна непатентована назва препарату – діюча речовина.

На ваш телефон надійде смс з номером рецепта, який необхідно назвати в аптеці. Якщо у вас немає мобільного телефону, лікар надасть інформацію про рецепт на папері.

Електронний рецепт можна одержати без особистого прийому у лікаря. Але дистанційні комунікації потрібно узгодити з лікарем заздалегідь.

  1. Прийти до аптеки, яка бере участь у програмі, назвати номер рецепта та обрати потрібні ліки. Знайти аптеки допоможе мапа з аптеками на дашборді НСЗУ —  “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів”.

Національна служба здоров’я України адмініструє програму “Доступні ліки” та відшкодовує аптекам кошти за ліки, які отримали пацієнти. За 2021 рік НСЗУ відшкодувала аптекам Тернопільщини майже 23,5 млн грн.

Саме механізм реімбурсації, закладений в основу програми “Доступні ліки”, робить лікування хронічних захворювань доступнішим. Адже пацієнтам, які через стан здоров’я потребують постійного прийому певних ліків, НСЗУ компенсує витрати на них. Тому закликаємо пацієнтів, яким потрібні перераховані ліки, не зволікати і доєднуватися до програми “Доступні ліки”!