Делегацiя з Тернопiльщини спільно з Президентом України вшанувала жертв Сагринської трагедiї

Спогади про події 1944 року у Сагрині, коли підрозділи Армії Крайової знищили сотні українців, досі завдають болю кожному, особливо жителям Холмщини, адже тоді було вбито або ж насильно виселено їх родичів. Щоби вшанувати пам’ять усіх загиблих та невинно убієнних, на тому злощасному місці встановили меморіальний комплекс. На його відкриття приїхав Глава держави, а також делегації з Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської, Волинської областей. До меморіалу поклали квіти й запалили лампадки.

“Наш обов’язок зробити все для того, щоб пам’ятати цю трагедію, а також уникнути розбрату і протистоянь між нашими народами, – наголосив Петро Порошенко. – Здавна український і польський народи поєднує спільність культур та традицій, нас також єднає досвід боротьби за власну свободу проти імперських і тоталітарних режимів. Тому нам варто пам’ятати про цей досвід”.

 

Утім, поруч зі спільними перемогами найболючішою травмою залишається братовбивчий збройний польсько-український конфлікт 1943-1944 років, і, власне, всіх 40-х років минулого століття, який залишив глибоку рану і тут, на Холмщині.

 

“Понад сім десятків років тому українці Сагрині і навколишніх сіл стали жертвою брутальної збройної акції, яку вчинили проти мирних мешканців окремі підрозділи польського підпілля”, – нагадав Президент України. Він зазначив, що сотні чоловіків, жінок, дітей загинули тільки за те, що називалися українцями, що ходили до іншої церкви. “Схилімо голови у спільній молитві за їхню світлу пам’ять”, – сказав Петро Порошенко.

 

Він також закликав молоде покоління обох країн –  Польщі і України – ніколи більше не допустити подібного. “Вшановуючи пам’ять невинних жертв Сагрині, закликаю всіх – як поляків, так і українців – до християнського прощення. До взаємного прощення закликають нас із небес усі невинні жертви братовбивчих конфліктів між нашими народами!” – зазначив Глава держави. Й акцентував, що в жодному разі сторінки трагічного минулого не мають стати на заваді нашому сьогоденню та спільному європейському майбутньому.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*