Повідомити новину

Поширити:

Кількість захворілих в Україні щоразу істотно зростає. Ми вже давно перетнули 5-тисячну позначку, яку донедавна епідеміологи називали критичною. За словами очільника МОЗ у лікарнях країни борються із недугою більше 20 тисяч пацієнтів і їх кількість з кожним днем невпинно зростає. На тотальний карантин перейшли Суми, перевівши міських школярів і студентів на дистанційне навчання, працівників (за можливості) – на дистанційну роботу.
Щодо Тернопільщини, то статистика теж не тішить. Попри те, що з понеділка Тернопіль врешті-решт з “червоної” карантинної зони перейшов у “помаранчеву”, кількість хворих на зловісний вірус не меншає. Ба більше, в області критично бракує медичного персоналу, котрий мав би доглядати за хворими, що перебувають у надважкому стані. Дійшло до того, що працівники Борщівської районної лікарні у соцмережах просять відгукнутися небайдужих, волонтерів, котрі могли б піклуватися про таких пацієнтів. Медики обіцяють надати необхідні захисні костюми.
У МОЗ переймаються здоров’ям школярів та студентів. Через різке зростання кількості хворих рекомендують відправити дітей на канікули.
На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 12 жовтня, розглянули питання щодо особливостей роботи закладів освіти в період адаптивного карантину.
Зокрема, Комісія прийняла рішення рекомендувати закладам загальної середньої освіти встановити з 15 по 30  жовтня 2020 року канікули, у наступний період можливий перехід на дистанційну і змішану форму навчання з урахуванням епідеміологічної ситуації. Також рекомендовано закладам професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти перейти з 15 жовтня по 15 листопада 2020 року на дистанційну форму навчання, а студентам – виїхати із гуртожитків (окрім сиріт; осіб, позбавлених батьківського піклування, здобувачів освіти з тимчасово окупованих територій, “червоних” карантинних зон, іноземних громадян та осіб без громадянства, здобувачам освіти, які поєднують навчання з роботою).
Необхідність запровадження таких заходів прокоментувала начальниця управління освіти і науки Тернопільської обласної адміністрації Ольга Хома.
«У нашій області щодня фіксують значну кількість учнів та педагогічних працівників, які захворіли на СOVID-19. Тільки впродовж вихідних захворіло майже 30 учнів та 22 педпрацівники», – розповідає Ольга Хома.
Рекомендації перейти на дистанційну форму навчання також надали і закладам професійної освіти та ВНЗ І-ІV рівнів акредитації.
«МОН просить, щоб учасники освітнього процесу були виселені з гуртожитків. Також рекомендують компенсувати гроші за проживання у гуртожитках за цей період. Я думаю, що ці заходи дадуть можливість скорочення захворювання серед учасників освітнього процесу», – додає начальниця управління освіти і науки ТОДА.
Однак зазначимо, що Міністерство освіти лише надає рекомендації для навчальних закладів. З огляду на автономність, кожен заклад приймає рішення самостійно на засіданнях педагогічної ради. Стосовно вишів на території Тернопільської області, то наразі майже всі перейшли на дистанційну форму навчання.
Тож до кінця тижня школярам Тернопільщини повідомлять, коли саме у них розпочнуться осінні канікули.
Тепер щодо статистики. Як повідомляли, вона щодня стає все більш невтішною. 13 жовтня в Україні підтвердили 5 133 нових випадків коронавірусної хвороби. Кількість активних хворих становить 148 903 осіб. На Тернопільщині цього дня на COVID-19 захворіли 258 осіб.  Троє людей померли: чоловік 69 р. (Зборівський район, с. Корнилів), чоловік 59 р. (Кременецький район, с. Горинка), жінка 77 р. (м. Тернопіль).  Географія поширення наступна: м. Тернопіль (75 осіб), Бережанський район (6 осіб), Борщівський район (31 особа), Бучацький район (7 осіб), Гусятинський район (5 осіб), Заліщицький район (19 осіб), Збаразький район (2 особи), Зборівський район (2 особи), Козівський район (4 особи), Кременецький район (16 осіб), Лановецький район (0 осіб), Монастириський район (4 особи), Підволочиський район  (13 осіб), Підгаєцький район  (1 особа), Теребовлянський район (19 осіб), Тернопільський район (19 осіб), Чортківський район (23 особи), Шумський район (12 осіб).
У Тернопільській обласній адміністрації повідомили, що область отримає 14 млн 451 тис. грн  субвенції з державного бюджету для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з COVID-19.
«9 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято відповідну постанову. Ці кошти будуть використані на підведення кисню до 549 ліжок, придбання 86 концентраторів та 520 балонів медичного кисню», – зазначив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш.
До слова,  з початку епідемії в області підтверджено 16345 випадків коронавірусної інфекції. Інтенсивний показник  становить 1568,9 випадків на 100 тис. населення, що в 2,3 раза перевищує загальнодержавний.
«Найбільше померлих від коронавірусу мали супутні захворювання, такі як цукровий діабет, серцево-судинні чи онкологічні захворювання. Тому ми просимо сімейних лікарів контролювати пацієнтів, які мають такі діагнози», – зазначила головна санітарна лікарка Оксана Чайчук.
В області готові для лікування  COVID-19 36 закладів охорони здоров’я на 1696 ліжок.
Станом на 13 жовтня, 863 особи перебувають на стаціонарному лікуванні. 10 осіб – у важкому стані, підключені до апаратів ШВЛ, 132 – до кисневих концентраторів, 114 – до кисневих масок. На амбулаторному лікуванні – понад 4 тисячі осіб.
Через збільшення кількості хворих в країні Кабмін та МОЗ розробили алгоритми щодо відкриття додаткових ліжко-місць для надання допомоги хворим на COVID-19. У разі потреби такі госпіталі будуть розгортати на базі спортивних комплексів чи торгових центрів з великими приміщеннями.
«Ми розглядаємо можливість залучати до надання допомоги пацієнтам з COVID-19 студентів останніх курсів медуніверситетів. Раніше до медрезерву включали лише інтернів. Тому сьогодні уряд працює над врегулюванням цього питання у правовій площині. Сподіваємося, ця допомога нам не знадобиться, але ми повинні бути готовими до різних варіантів розвитку подій», – зазначив голова облдержадміністрації Володимир Труш.
Медики області буквально благають людей одуматися, припинити нехтувати протиепідемічними правилами. Адже може дійти до того, що не буде кому нас лікувати…
Будьте здорові!
Зоряна ДЕРКАЧ