Повідомити новину

Поширити:

Моя молода сім’я з двома дітьми ніяк не може переселитись у квартиру в новобудові у Тернополі. І все через… токсичні меблі. Не вистачає вже сил і терпіння ходити по колу.

Неприємну ситуацію маємо внаслідок того, що «клюнули» на рекламу і замовили в червні 2021 року комплект дитячих меблів від виробника. На перший погляд було все, як належить – сторінка в Інтернеті, красиві рекламні фото, співпраця з  дизайнером. І гарні взірці в салоні, розміщеному в Тернополі у просторому торгівельному центрі з кондиціонованим повітрям, а отже, без запахів.

Бо, на жаль, як виявилося після купівлі, меблі, виготовлені з фенолформальдегідної плити ДСП, мають перевищення у 300 разів допустимі норми. І це зовсім не голослівно. Усе підтверджено лабораторно, з офіційним висновком експертизи.

Ця ламінована ДСП – взагалі заборонена в Європі для виготовлення дитячих меблів. У Костополі вже були протести проти токсичних запахів з комбінату, де цю ДСП виробляють.

Але про все поступово в цій горе-історії.

Наприкінці червня два складальники завезли порізану плиту в нашу ще не заселену квартиру – для шафи-купе, 2 ліжок, 2 столів, пенала-етажерки, 4 полиць. Багато заготовок було з відкритими незаламінованими торцями, отож, безперешкодно виділялися токсини.

Змонтувавши корпусні меблі, столярі взяли гроші готівкою, не надавши при цьому ніяких документів – ні фінансових, ні технічного паспорту, де мають бути вказані стандарти на виготовлення, гарантії міцності і безпеки,  позначки термінів виготовлення і гарантійного обслуговування, ні копії акта виконаних робіт. Підприємець це робить, вочевидь, усвідомлено, щоб не залишити можливості для претензій покупців. І, мабуть, щоб без проблем нині і завтра виготовляти меблі з порушенням.

Насторожило те, що у скорому часі у дитячій кімнаті з’явився неприємний запах, на який ми спочатку не звернули уваги. Після приїзду з відпустки відчули, що запах став просто нестерпним.

Спочатку наші хлопчики (6 і 8 років) раділи такій, на перший погляд, гарній дитячій кімнаті, гралися там. Але невдовзі у дітей виникли проблеми зі здоров’ям (блювання, в’ялість, висипання на тілі).

Молодшого сина довелося госпіталізувати з невідомою причиною захворювання. Тому довелося викликали експертів з Центру контролю та профілактики хвороб (колишня медико-епідемологічна служба). Вони встановили перевищення допустимих норм формальдегіду в дитячій кімнаті більш як в 40 разів! Отакий несподіваний сюрприз ми отримали на новосілля, яке довелось відкласти.

Проте виробник забирати меблі і повертати гроші не поспішає. Постійно маніпулює: «Це у вас ламінат такий» (хоча маємо підтвердження, що ламінат виготовлений без вмісту формальдегіду), “нічого не отримаєте, бо не маєте чека». Також  поширює неправдиві чутки, що нібито він мав намір забрати меблі, але ми хочемо на ньому нажитись, вимагаючи компенсації за моральну і матеріальну шкоду.

Ми вимушені були піти до суду з надією захистити свої інтереси і безпечне проживання малолітніх дітей. 25 жовтня на першому засіданні суду виробник меблів (відповідач) попросив час для експертизи ДСП. А чому цього не зробив раніше? Але до другого засідання суду 4 листопада відповідач офіційного вилучення зразків із своїх меблів у квартирі не зробив, представивши протокол експертизи якоїсь невідомої ДСП. І нібито згідно з цим висновком у невідомо звідки взятого взірця відсутнє перевищення допустимих норм формальдегіду. З цим ми не погодились.

Тому довелося організувати комісію і офіційне вилучення зразків плити в присутності двох поліцейських для опломбування та в присутності виробника (відповідача) з його адвокатом. З Держспоживслужби свого представника в комісію так і не прислали, хоча обіцяли після нашого звернення на «гарячу лінію» Кабміну. І через “Нову пошту” довелося відправити опломбовані взірці у Київ в незалежну сертифіковану лабораторію на експертизу. Отримали офіційний протокол випробувань і висновок  експертизи, де зафіксовано перевищення в декілька разів допустимої норми  формальдегіду в зразках ДСП, вилучених  з дитячих меблів. Тепер цей офіційний висновок експертизи буде долучений в суді до справи.

Сподіваємося, що чергове засідання суду буде вже з винесеним рішенням на користь безпечного життя дітей.

Хоча невідомо, який ще сюрприз на суді може піднести цей горе-підприємець зі своїм адвокатом і скільки ще триватиме ця судова тяганина.

А поки що токсичні дитячі меблі стоять у незаселеній квартирі та чекають, поки їх заберуть. І цьому очікуванню скоро буде пів року.

Але ми не втрачаємо надії, що невдовзі запанує правда і справедливість. Також, щоб не було тиску на суд і поки не визнано вину горе-виробника токсичних меблів, наразі не називаємо тих, хто зіпсував щасливі дні у нашому помешканні. А ця стаття – як застереження для всіх нас, споживачів, яких не чесні на руку виробники не просто намагаються обдурити, а й завдають шкоди нашому життю та здоров’ю.

Софія ЮРКІВ, мати двох дітей