Повідомити новину

Поширити:

Народний депутат України Михайло Головко на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» поділився думкою про запропонований урядом бюджет на 2018 рік:
«Коли представляли бюджет на 2018 рік, то серед пріоритетних напрямків, окрім медицини, освіти, називали децентралізацію. А фактично бачимо зовсім інше — централізація після децентралізації. Однією рукою дали, іншою забрали.
На місцеві бюджети покладено фінансування вишів І-ІІ рівнів акредитації, що неминуче призведе до їх закриття, бо бюджет з таким навантаженням не впорається.
Щодо освіти: державний кошторис передбачає збільшення заробітної плати вчителям на 25%. А субвенції збільшують лише на 16,5%. Отже, освіта недофінансована на 4,5 мільярдів гривень.
Катастрофа в тому, що почнуть скорочувати вчителів і закривати школи, особливо у селах. Ми знову повернемося до заборгованості вчителям. Бюджет 2018 року затягує зашморг на шиї української освіти. Ці експерименти над освітянами є варварством щодо всієї системи освіти в Україні, дискредитацією професії вчителя. Та й про який рівень знань можна казати? До того ж не кожна родина має фінансову змогу найняти репетитора для дитини.
Щодо медицини: внаслідок медичної реформи українська медична галузь фактично переведена на самофінансування. А точніше — на самовиживання. Принцип «Гроші ходять за пацієнтом» парадоксальний, оскільки грошима розпоряджатиметься новостворена Національна рада здоров’я, яка визначатиме розмір державного фінансування лікарень. У бюджеті на них заплановано 13,5 мільярдів. Це гроші, які відібрали у медиків, вони могли б піти на медичну субвенцію. Сьогодні медицина недофінансована на 30%, держава має заборгованість із зарплати перед медпрацівниками. У проекті бюджету на 2018 рік мінімум 7 мільярдів гривень.
Ми кажемо про децентралізацію, а насправді бюджет на наступний рік свідчить про ще більшу централізацію. Зокрема,  запропоновано збільшити вилучення коштів з місцевих бюджетів до державного через реверсну дотацію до 80%. Виходить, що повноваження передають, а гроші забирають. На місцях залишається 19%. Це – узаконене пограбування людей і населених пунктів. Ми відбиваємо всю охоту збільшувати доходні частини місцевих бюджетів і шукати для цього механізми.
Проголосувати за бюджет на 2018 рік, який запропонував уряд, означає здійснити злочин перед власним народом».