Повідомити новину

Поширити:

Рухатись, робити вправи, веселитися. Цьому навчають у початкових класах Тернопільської загальноосвітньої школи-медичного ліцею №15. Цей навчальний заклад уже рік як бере участь у своєрідному експерименті, який ще минулоріч запровадило Міністерство освіти України.
«Проведення дослідно-експериментальної роботи «Здоров’язбережувальна технологія «Навчання в русі» в системі оздоровчо-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів» на 2016-2020 роки визначено наказом Міністерства освіти і науки від 2 листопада 2016 року. Базою є загальноосвітні навчальні заклади семи регіонів України. У Тернопільській області участь у експерименті беруть п’ять навчальних закладів, серед них і наша школа. Запроваджувати новаторські технології вирішили саме в початкових класах. Додам, що долучитись до цієї практики можуть будь-які навчальні заклади, де створені відповідні організаційні умови», – розповіла директор школи-ліцею №15 Ольга Солтис.
Педагоги докладають максимум зусиль, щоб виховати здорових дітей, зробити усе, щоб діти усвідомили: рух – це життя! І він не менш важливий за науку. Вчителі пояснюють дітям переваги здорового способу життя, фізичних вправ, необхідність дотримання культури споживання їжі.
15 листопада у стінах Тернопільської школи №15 провели семінар «Формування здоров’язбережувальної компетентності школярів засобами технології «Навчання у русі». У ньому взяли участь чимало педагогів, директорів шкіл міста. Освітяни дискутували, наводили свої аргументи. І зійшлись на головному: передусім нам потрібні здорові та щасливі діти. Не варто обмежувати учня в русі, а давати більше можливостей, часу і для творчості, і для руху.
«Це корисний експеримент. Сьогодні, у час побутування ліні, популярності фаст-фудів, інших нездорових звичок, ми маємо навчити школяра пильнувати своє здоров’я. Та, наголошую, завжди потрібно починати із себе. Педагоги, заручіться підтримкою батьків і разом виховуйте здорове покоління», – сказав І.Вітенко, заступник директора з науково-медичної роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського ОКІППО.
Запам’ятався виступ М.Кашуби, завідувача кафедри загальної гігієни та екології ТДМУ ім. Горбачевського:
«А ви знали, що 100% учнів виходять зі стін школи з різноманітними захворюваннями? Чому? А причина в стереотипі: сидіть рівно за партою, ні з ким не розмовляйте, не крутіться. Це – не правильно! Звідси проблеми з кровоносною системою, опорно-руховим апаратом, зокрема з хребтом, та інші. Дітям потрібен рух! Вони мають почуватися щасливими. Тішить, що ви берете участь у такому експерименті. Бажаю, щоб і після його завершення ви продовжували запроваджувати оці технології в навчання для учнів усіх вікових категорій».
Після семінару учні молодших класів разом із класними керівниками подарували освітянам справжнє свято спортивного танцю.

Зоряна ДЕРКАЧ