Повідомити новину

Поширити:

20 січня у конференц-залі Будинку праці відбулася прес-конференція за участі керівництва обласного центру зайнятості, представників влади та місцевого самоврядування, профспілок, громадських організацій, соціальних служб і роботодавців. Її учасники обговорили результати діяльності та перспективи розвитку служби зайнятості Тернопілля.
Директор ОЦЗ Василь Олещук зазначив, що нині основними проблемами на ринку праці Тернопільщини є: низька мотивація до роботи (10% вакансій з мінімальною заробітною платою і лише 3% – із заробітком, що більший за середньообласний розмір); тіньова зайнятість; споживацькі настрої безробітних (небажання працювати через отримання соціальних виплат, субсидій тощо).
«Ще одна суттєва проблема – нині кожен другий безробітний, зареєстрований в тому чи іншому райцентрі зайнятості області, має одну чи дві вищі освіти, а в Тернопільському МРЦЗ таких осіб налічується 81%. У той Водночас більшість роботодавців мають нагальну потребу в кваліфікованих робітничих кадрах, яких не вистачає». Відрадно, що минулоріч співпраця з місцевими роботодавцями поліпшилася. За послугами до центрів зайнятості Тернопілля звернулося 6044 роботодавці, що на 222 більше ніж у 2015 році. Вони подали 36,7 тисячі вакансій (порівняно з попереднім роком їх кількість зросла на 1110). Торік 275 роботодавців отримували компенсації єдиного соціального внеску за надання місць праці 428 безробітним, а 15 роботодавцям було відшкодовано кошти на оплату праці за працевлаштування за строковими договорами 17 переселенців. «Загалом протягом 2016 року послугами обласної служби зайнятості скористались 47811 осіб, – сказав директор пан Олещук, – з них 32799 мали статус безробітного».
Професійне навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття проходили 3920 осіб зі статусом безробітного, 3568 з них працевлаштовані. Безкоштовні ваучери на профнавчання видано 18 мешканцям області і 17 краян вже підвищують свій професійний рівень.
«Центри зайнятості Тернопілля – це сучасні, відкриті, доступні для відвідувачів сервісні установи, які постійно модернізуються, враховуючи вимоги часу. Не став винятком і минулий рік. Задіяно новий регламент в обслуговуванні клієнтів, що дозволило оперативніше підібрати місця праці до надання статусу безробітного 13953 особам. Започатковано надання допомоги безробітним у складанні відео-резюме. Сьогодні кожен безробітний має можливість проходити дистанційно навчання, використовуючи Інтернет, за допомогою освітнього проекту «Прометеус», а також безкоштовно вивчити англійську мову. Роботодавцям служба зайнятості пропонує створювати відео-вакансії для кращої їх популяризації.
У найближчих планах – створення на відомчих Інтернет-ресурсах «Всеукраїнського кадрового резерву», де розміщуватимуться резюме випускників професійно-технічних та вищих навчальних закладів, інших шукачів роботи, – зауважив директор обласного центру зайнятості.
Із 13 січня цього року почав діяти новий електронний сервіс для шукачів роботи – електронна реєстрація безробітного. Тобто людина, якій потрібне місце праці, може зайти на сайт Державної служби зайнятості і зареєструватися на первинний прийом до фахівця конкретного центру зайнятості чи на отримання відповідної консультації.
«Державна служба зайнятості завершує розробку законопроекту щодо змін до законів України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Першочергові зміни стосуватимуться перегляду вимог до роботи, посилення страхового принципу при призначенні допомоги з безробіття, а також стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць і працевлаштування на них безробітних», – підсумував зустріч Василь Олещук.