Повідомити новину

Поширити:

Прокуратура області скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно заступника директора товариства з обмеженою діяльністю, який шахрайським способом заволодів 26 мільйонами гривень кредитних коштів.
Встановлено, що черкаське підприємство та агрохолдинг, що здійснює свою діяльність на території Тернопільської області, уклали договір про доставку засобів захисту рослин на суму понад 26 млн грн. Як гарантію фінансової спроможності агрохолдинг відкрив акредитив в одному з банків на вказану суму.
Згідно з умовами договору, у випадку несплати за товар черкаське підприємство виступало бенефіціаром акредитива та могло отримати кошти в банку, представивши відповідний пакет документів на постачання товару.
Після отримання товару ахрохолдингом керівники трьох товариств уклали договір відступлення права вимоги, за результами якого агрохолдинг, який отримав засоби захисту рослин, набув право вимоги на борг до черкаського товариства. У зв’язку із рівнозначною заборгованістю фірм одна перед одною було досягнуто домовленості про зарахування зустрічних однорідних вимог. Але заступник директора черкаського товариства, достовірно знаючи про відсутність заборгованості, підписав пакет документів, за яким банк перечислив на рахунок очолюваного ним підприємства суму «псевдоборгу» на понад 26 млн грн. Таким чином, товариству було безпідставно перераховано вищевказані кошти.
Посадовцю оголошено підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому в особливо великих розмірах, повідомили у прес-службі прокуратури області.