Повідомити новину

Поширити:

5 жовтня медики швидкої допомоги по Тернопільській області обслужили  277 викликів до пацієнтів, здійснили 92 госпіталізації; з них по  Тернополю обслужено 127  викликів, госпіталізовано 46 пацієнтів. У службі швидкої допомоги Тернопільщини за  5 жовтня  зафіксовано 16 викликів до хворих з уже  підтвердженим діагнозом ковід , госпіталізовано 13 ковідних пацієнтів. З підозрою на ковід за 5 жовтня у службу швидкої допомоги звернулося ще 22 пацієнти, 13 госпіталізовано.
5 жовтня уже традиційно було багате на величезну кількість виїздів до пацієнтів з ознаками ковіду, підвищеною температурою та двосторонньою вірусною пневмонією. Багато виїздів  зафіксовано до пацієнтів із харчовими отруєннями, а найбільше, як завжди, до хронічних хворих та на різні критичні стани. Почастішали виклики до пацієнтів після побиття та у стані сильної алкогольної інтоксикації . Також зафіксовано виклики й на алергічні реакції. Через дощову погоду та мокрий асфальт побільшало й ДТП.
Так, 5 жовтня о 9.12 бригада швидкої виїжджала на трасу в с. Великі Бережці, на місце ДТП. Унаслідок лобового зіткнення двох автівок на слизькій дорозі травмувалися 58-річний водій та його дружина. Водія – із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, закритим переломом тазу, закритим переломом лівого ліктьового суглоба, переломом ребер  та постраждалу жінку – із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку та забоями шпиталізовано у Кременецьку райлікарню.
Також 5 жовтня о 19.18 бригада швидкої виїжджала ще на одне ДТП, що сталося на вул. Стуса. На пішохідному переході 84-річну бабцю, яка повільно на зелене світло переходила дорогу, збило авто «Чері-Амулет». Літня жінка від сильного удару вдарилася головою об асфальт і отримала численні травми. Із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку та численними забоями її шпиталізовано у лікарню швидкої допомоги.
5 жовтня о 22.57 бригада швидкої виїжджала на вул. Острозького, де надавала допомогу 48-річному пацієнтові. Чоловіка-таксиста, у його ж машині, побив невідомий пасажир, який відмовився платити за проїзд. Із закритою травмою верхньої щелепи, закритою черепно-мозковою травмою та струсом головного мозку чоловіка, після наданої медичної допомоги, залишено на місці події, оскільки від госпіталізації він відмовився.
5 жовтня були й на нещасні випадки з дітьми. Так,5 жовтня о 22.25 медики швидкої виїжджали на прикрий випадок, що стався з 11-річною пацієнткою на вул. Чалдаєва у Тернополі. Дівчинка отримала травму ступні, коли розкладала диван, який впав їй на ногу. Із закритим переломом правої ступні дитину шпиталізовано в обласну дитячу лікарню.
Того ж 5 жовтня бригада швидкої виїжджала на виклик до 10-річного хлопчика. Зі слів матері, дитина стала неспокійною, відмовлялася їсти та пити після того, як ковтнула кусочок кавуна. Із діагнозом стороннє тіло стравоходу маленького пацієнта, після оперативно наданої медичної допомоги, шпиталізовано в обласну дитячу лікарню.
5 жовтня об 11.16 медики швидкої надавали допомогу й 4-річному хлопчику, який запхав глибоко у носа дрібну деталь з іграшки. З діагнозом стороннє тіло в носі дитину доставлено в обласну дитячу лікарню.
Виїжджали медики швидкої 5 жовтня о 1.57 на вул. Новий світ до 24-річної пацієнтки, із сильною алергічною реакцією.  Жінка, всмак попоївши увечері шоколаду, прокинулась вночі від сильної сверблячки. У дзеркалі побачила розпухле обличчя й набряклі губи – й зателефонувала на швидку. Після оперативно наданої медичної допомоги та стабілізації стану пацієнтку залишено доліковуватися вдома.
5 жовтня о 16. 01 районна бригада швидкої виїжджала у с. Витківці Збаразького району, до чоловіка, якого покусали оси. Із алергічною реакцією на укуси бджіл потерпілого, після наданої допомоги, залишено  на місці події.
Курйозний випадок 5 жовтня трапився з 35-річним чоловіком у сауні. Так, о 13.50 бригада швидкої виїжджала у Велику Березовицю, де рятувала від опіків та болю необачного пацієнта. Зі слів потерпілого, у сауні він випадково сів на розпечене каміння й отримав величезний опік. Із об’ємною опіковою раною, розміром 35 на 25 см на лівій сідниці та сильними болями пацієнта, після кваліфікованої медичної допомоги, шпиталізовано у лікарню швидкої допомоги.
Відзначилося 5 жовтня й суїцидальною спробою. Так, о 15.51 районна бригада швидкої виїжджала у с. Осташівці, до магазину, де рятувала 56-річного чоловіка, який надумав покінчити із життям, скоївши самогубство. На щастя, сильну кровотечу вдалося зупинити. Пацієнта, із різаною раною лівого зап’ястя, після оперативно наданої медичної допомоги, шпиталізовано у Зборівську райлікарню.
М. ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.