Виставка до ювілею хрещення Русі-України

З 23 липня в музеї книги у м. Бережани  відкрито книжково-ілюстративну виставку, присвячену1030-літтю хрещення  Русі-України.

Окрім цікавих та змістовних видань із фондів музею, у тому числі з історії християнської релігії, тут експоновано плакати, картини, марки, зокрема роботи колишнього учня Бережанської гімназії, художника з Канади Володимира Беднарського, а також живописця з Урманя Андрія Наконечного, який творив у жанрі візантійського мистецтва і на замовлення митрополита Андрея Шептицького творив копії фресок каплиці Чесного Хреста у Вавелі.

Відвідувачам музею науковці розповідають, як понад тисячу років тому святий рівноапостольний князь Володимир зробив доленосний вибір – прийняв християнство й охрестив нашу державу і майже всіх русинів-українців. Відтоді наш народ консолідується навколо духовних ідеалів справедливості, правди, добра, милосердя, любові до ближнього.

Українська православна громада – одна з найбільших у світі, тож томос про автокефалію УПЦ довершить утвердження незалежності нашої держави, зміцнить міжконфесійний мир, свободу, толерантні проукраїнські релігії.

Тетяна БІДЗІЛЯ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*