Проблеми з ЦВК не є підставою для перепочинку в проведенні реформи

Як відомо, 9 серпня ЦВК зробила перерву у процесі створення об’єднаних територіальних громад. Передвиборний період завжди приносив несподіванки, а тому таке блокування реформи для нас було прогнозованим. На кожен план А завжди має бути план Б. Реформа може бути успішною тільки тоді, коли вона безперервна. Будь-яка зупинка призводить до невпевненості і розчарування.

З кожним місяцем створення нових громад стає щораз важчим. Динаміка з року в рік стає нижчою, і це природньо. Децентралізація йде знизу до верху, а не навпаки. Це нагадує збирання плодів з рясного дерева. Ми зібрали усі плоди, які висіли низько. Лишилися ті, що на самому вершечку. Проте це не є підставою для перепочинку.

У Тернопільському центрі розвитку місцевого самоврядування, який створено за підтримки програми Європейського Союзу U-LEAD with Europe, та у Мінрегіоні розуміють складність проведення реформи в таких умовах, але продовжують роботу щодо створення нових об’єднаних територіальних громад. Можна мати зауваження до схваленого Перспективного плану формування територій громад, але, водночас, реальний погляд на адміністративний та територіальний устрій і формування територіальної організації влади в області. А відтак, саме ним треба керуватися в даний час.

Протягом тижня директору Тернопільського центру розвитку місцевого самоврядування Віктору Литвинчуку вдалося побувати в потенційних адміністративних центрах об’єднаних територіальних громад смт Великі Бірки Тернопільського району та с. Киданці Збаразького району, а також в селі Стриївка, яке має намір об’єднатися в Киданецьку ОТГ. Зустрічі з очільниками цих сільських та селищних рад відбулися в доволі напруженій обстановці, але надії на створення нових об’єднаних громад відновилися.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*