Поглиблюється співпраця Люблінського музею з тернопільськими

Нещодавно відбулася зустріч голови обласної ради Віктора Овчарука з представниками Люблінського музею (Польща) за участю директорів Тернопільського обласного краєзнавчого музею Степана Костюка, Тернопільського обласного художнього музею Ігоря Дуди та обласного комунального літературно-меморіального музею Юліуша Словацького в м. Кременці Тамари Сеніної.

Під час перебування з робочим візитом у Польщі ще в 2017 році делегація Тернопільщини, очолювана головою облради Віктором Овчаруком, вдруге зустрілася із директором Люблінського музею Катериною Мєчковською. Відбулося підписання рамкової угоди про співпрацю між Люблінським і тернопільськими музеями, що відкриває можливість реалізації проектів спільної україно-польської історії. Угода визначає правила, умови та форми співпраці між музеями на 2017-2020 роки. Сторони узгодили програму. Зокрема, йшлося про виставки, спільні дослідження та публікації їх результатів, заявки на отримання коштів у наявних програмах, стажування фахівців музеїв на основі взаємного обміну, обмін публікаціями та інше. Від імені тернопільських музеїв угоду з Катериною Мєчковською підписала Тамара Сеніна.

Відтак днями головний спеціаліст із залучення позабюджетних коштів та міжнародної співпраці Люблінського музею Малгожата Ковальчик та науковий співробітник Ярослав Циммерман відвідали Тернопільщину. Сторони узгодили програму співпраці, у тому числі проведення Міжнародного літературно-мистецького форуму «Діалог двох культур – 2018».

«Залучення музеїв області, які є комунальними установами Тернопільської обласної ради, до підписання угоди і надання їм підтримки з боку обласної ради може стати хорошим прикладом співпраці між українськими та польськими музеями на принципах державно-приватного партнерства, – наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук. – У зв’язку з цим, особливу роль у нашій подальшій співпраці може мати участь у підготовці та реалізації спільних проектів із залученням коштів європейських фондів, зокрема, в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*