Повідомити новину

Поширити:

На вимогу голів усіх фракцій та у зв’язку із можливим введенням абонплати на користування газовими мережами у понеділок, 10 квітня, була скликана позачергова сесія обласної ради. Водночас відбувалося і засідання НКРЕКП у Києві, де розглядали аналогічне питання.
Почали засідання, традиційно, з привітань і нагороджень, а згодом перейшли до формування порядку денного. Попри те, що ключовим було питання запровадження абонплати на газ, до розгляду депутатам було запропоновано ще майже 7 десятків питань.
Жваве обговорення викликав проект, що стосувався звернення  до керівництва держави з приводу ліквідації управління Національного банку України в Тернопільській області. Детально на цьому питанні зупинився голова облдержадміністрації Степан Барна, який вказав на 8 проблем, що виникають унаслідок припинення діяльності органу. Серед них: втрата оперативного контролю за банками та фінансовими установами банківського й валютного законодавства; контролю за валютно-обмінними операціями небанківських фінансових установ; ефективного важеля врегулювання ситуацій на нестабільному валютному ринку. «Рішення ухвалили поспішно і необгрунтовано. Не розроблена нормативно-правова і не підготовлена матеріально-технічна база для проведення уповноваженими банками або іншими організаціями операцій щодо зберігання резервних фондів готівки Національного банку України та випуск її в обіг вищевказаними установами», – йдеться у зверненні.
Після виступів та обговорення за звернення проголосувала абсолютна більшість депутатів.
Підтримку отримало і звернення Волинської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони, обласних рад щодо блокади банків із російським капіталом.
Зрештою, дійшла черга і ключового питання сесії – звернення щодо запровадження абонплати. Перед початком обговорення цього питання стало відомо, що на засіданні у Києві під тиском громадськості та народних депутатів НКРЕКП скасувала  своє рішення. Однак депутати облради зійшлися на думці, що позиція Тернопілля все ж має бути продемонстрована, аби унеможливити повернення до розгляду питання про абонплату за газ, тому більшістю голосів депутати підтримали проект, у якому, зокрема, йдеться: «Ми, депутати  Тернопільської обласної ради, вимагаємо від Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України провести всебічне розслідування за фактом ухвалення незаконного рішення посадовцями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), та притягнення винних до відповідальності».
Також своїм рішенням сесія утворила тимчасову контрольну комісію з питань визначення стану функціонування розподільчих газових мереж в області.
Вкотре на сесії підняли питання недопущення ввезення в межі Тернопільської області твердих побутових відходів із міста Львів. На минуле засідання голова облради Віктор Овчарук офіційним листом запросив мера Львова Андрія Садового, проте чиновник так і не з’явився. Не було представників міста-сусіда і цього разу, а тому розгляд проекту перенесли. Таке ж рішення чекало на ще два питання: стосовно госпітальних округів і Монастириського комунального лісогосподарського підприємства. Депутати висунули вимогу, аби на наступне засідання з’явилися представники профільних установ і організацій та надали пояснення і відповіді на питання обранців.
Тільки з другої спроби вдалося вирішити питання про надання згоди на продаж на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки торфу Садківської ділянки (урочище Торфовисько), що в Шумському районі. За результатами першого голосування проект підтримки не отримав, та після обговорення й аргументації Степана Барни і Віктора Овчарука, необхідну кількість голосів набрали. Каменем спотикання стала так звана соціальна складова в угоді з майбутнім переможцем аукціону. Деякі депутати вимагали, щоб інвестор був зареєстрований і сплачував податки в Тернопільській області. Натомість голова облради Віктор Овчарук наголосив, що законних підстав для таких вимог немає, а аукціон дає змогу уникнути корупційної складової. Врешті компроміс було знайдено: пропозиції депутатів розгляне профільна комісія під час підготовки реалізації проекту рішення.
Олена РОЖКО