29.01.2023 01:43

Повідомити про новину

Поширити:
У Тернопільській обласній клінічній лікарні провели унікальну операцію, врятувавши пацієнта від розриву аорти.
Медики повідомили, що пацієнту з розшаруванням дуги, грудного та черевного відділу аорти в Тернопільській обласній клінічній лікарні вперше було виконано імплантацію системи з двох стент-графтів, один з яких було модифіковано інтраопераційно, пише Тернополяни.
Ігор Дітківський провів майстер-клас з імплантації інтраопераційно фенестрованого стент-графту зі збереженням перфузії лівої підключичної артерії.

“Відкрита операція була б занадто ризикованою – ризик розвитку ішемії спинного мозку. Руками майстра своєї справи Ігора Олександровича Дітківського операція пройшла швидко та ефективно. Наступного дня пацієнт вже міг ходити, зник нестерпний біль у спині та найголовніше – усунуто ризик розриву розшарованої аорти”, – зазначає завідувач відділенням інтервенційної радіології, кардіології та реперфузійної терапії, лікар-хірург серцево-судинний Богдан Маслій.

Операційна бригада – хірурги Мороз Володимир Степанович та Маслій Богдан Ярославович, анестезіолог Плитка Олена Василівна. Операційні медсестри Байдюк Надія, Бакалець Надія та анестезистка Бойцан Ірина.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.