Повідомити новину

Поширити:

600011На презентацію оновленої експозиції музею історії України, що у Борщівському агроколеджі, прибули директор державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» (Київ) Тетяна Іщенко та її заступник Микола Хоменко, колишній директор коледжу, а нині ректор Подільського державного агротехнічного університету Володимир Іванишин, голова Борщівської райради Іван Кобилянський та в.о. міського голови Борщова Галина Ковбель, викладачі, студенти, інтелігенція краю.
Гості оглянули експонати, присвячені символам державності, історії Борщівщини з найдавніших часів до сьогодення. Позитивне враження справила народознавча світлиця. А особливий інтерес викликала цінна для педагогічного та студентського колективів експозиція «Борщівський агротехнічний коледж: віхи становлення».
– Від колишнього музею мало що залишилося, – каже директор Борщівського агротехнічного коледжу Ярослав Козій. – Ми змінили все – зробили ремонт, як кажуть, від підлоги до стелі, а головне – наповнили музей великою кількістю експонатів, які збирали по крупинці наші педагоги й студенти. Суттєвим доповненням стали матеріали про останні події в Україні – чимало документів, світлин, раритетів із Майдану та зони АТО. І викладачі, і студенти були активними учасниками революції Гідності. Наш працівник Сергій Шепітко служив у зоні АТО, чимало наших випускників були або нині служать на сході України. На презентацію експозиції ми також запросили батьків нашого колишнього студента, що навчався у коледжі з 1981 по 1985 рік, воїна-інтернаціоналіста Валерія Гричака, який загинув в Афганістані і нагороджений посмертно орденом Бойового Червоного Прапора.
– Мені дуже приємно, що в агроколеджі не забувають мого сина, – каже мама Марія Гричак з Устя Борщівського району. – На фасаді навчального закладу встановлено меморіальну дошку на честь Валерія Гричака. А тепер до музею я передала чимало документів і фотографій сина.
Мені як мамі дуже боляче, що нині гинуть сини на сході України. Тому я співчуваю всім батькам, які пережили таке саме горе – втратили синів на полі бою. Хочу, аби експозиція нагадувала прийдешнім поколінням, що найцінніше – це людське життя.
– Без перебільшення можна сказати, що Борщівський агротехнічний коледж – один з кращих серед закладів такого рівня акредитації в Україні, – сказала Тетяна Іщенко. – У ньому не тільки творять історію України, тут ще й з повагою ставляться до неї, намагаються зберегти традиції та надбання для наступних поколінь. Хай експозиція постійно поповнюється новими експонатами з історії України, Тернопільщини, Борщівщини і коледжу, який нині перебуває на порозі ювілею.
Галина ВАНДЗЕЛЯК
На фото: директор Борщівського агротехколеджу Ярослав Козій, директор «Науково-методичного центру «Агроосвіта» Тетяна Іщенко, її заступник Микола Хоменко та ректор Подільського державного агротехнічного університету Володимир Іванишин;  з експозиції музею.