Повідомити новину

Поширити:

Останні дні європейський футбол накрила нова низка чуток про створення Суперлігі. Турнір планується проводити під егідою ФІФА, а перші ігри можуть пройти вже в 2022 році. Симбіоз кращих клубів Європи вже охрестили кіллером ЛЧ.
У Суперліги є два жирних плюси. По-перше, ті 16-18 учасників, які візьмуть участь в турнірі, можуть пристойно заробити – кожному гранду обіцяють понад 100 млн євро за сезон. У клубів буде куди менше головного болю з приводу несподіваних розтрат і невдалих переходів. 
По-друге, топам більше не доведеться роз’їжджати по провінційних невеликих містечках, і обурюватися, через вузьке поле і суворих погодних умов. Знову ж, класно, але тільки для певної когорти. 
При всіх незаперечних переваги, у Суперліги є і свої недоліки.
1. Суперліга швидко наскучить. Причина до банальності проста, але є однією з головних проблем нового турніру. Матчі між грандами – звичайно, супер, але та ж ЛЧ живе сенсаціями. Несподіванками у вигляді «Аякса», «Аталанти» або «Лейпцига». І долають великі сумніви, що вся ця трійця потрапить в Суперлігу – скоріше, навпаки. У ньому може виявитися жодного з цих крутих колективів, а потраплять більш заслужені і великі клуби, такі як МЮ або «Мілана».
2. Незрозумілий принцип відбору учасників. Тепер давайте визначимося з клубами, яким буде відкрита дорога в «еліту». Якщо з першою десяткою все більш-менш зрозуміло, то далі нас чекатиме невизначеність. Якщо відбір буде проходити за принципами клубного рейтингу УЄФА, то ми отримаємо наступну картину. У першій двадцятці ви не знайдете «Інтер», «Лаціо», «Аталанту» і «Лейпциг». Зате там виявляться куди менш хайпові колективи, на кшталт «Шахтаря», «Порту», «Бенфіки».
3. Гранди поступово перетворяться в звичайних середняков. Суперліга може здорово втратити в якості, якщо у її учасників не буде мотивації. Зараз мотивація у вигляді потрапляння в єврокубки чи вильоту в дивізіон рангом нижче. Але там ми зіткнемося з форматом, в якому просто не можливо буде вилетіли. Постійні учасники Суперліги, особливо ті, у яких практично не буде шансів на титул, почнуть деградувати і будуть банально «сушити» матчі з лідерами. Клубний бюджет поповнюється – та й добре.
Андрій Шевченко уособив всі ці думки буквально в трьох реченнях:
“Ідея Суперліги вб’є футбол, яким ми його знаємо. Такі країни, як Україна, постраждають, і тільки еліта буде процвітати. Ми повинні зосередитися на розвитку футболу для всіх.
Назавжди змінити футбол заради еліти – ідея не з кращих. Зробити його грою тільки для обраних і втратити такий улюблений всіма елемент несподіванки – навіщо? Спортивний портал “ВсеПроСпорт” детально розглянули всі переваги та недоліки можливої Суперліги.