gazpostach

Руслан КУЛИК: «Інвестори не поспішають вкладати гроші в Україну»24-25 січня у польському місті Жешув відбувся 12-й форум «Європа – Україна». Подію відвідали близько тисячі учасників із різних куточків Європи. Україну представляла делегація, до складу якої увійшли урядовці, народні депутати та експерти. Серед них –  наш земляк Руслан Кулик.

Українська економіка могла б давати приріст на сім-десять відсотків щороку, однак досягти таких показників їй заважає відсутність інвестицій. Про це заявив тернопільський політик та експерт з питань міжнародного співробітництва  Руслан Кулик після відвідин Форуму.

– Коли під час конференцій за кордоном говориш про можливість інвестицій в Україну з представниками іноземних компаній, вони розповідають, що через політичну нестабільність, монополізацію ринків та корупцію не готові ризикувати своїми коштами, – сказав Руслан  Кулик.

За його словами, сьогодні всі інвестори очікують на зміни після президентських і парламентських виборів. Більшість із них побоюється доволі високого рівня популізму і того, що люди можуть проголосувати саме за кандидатів, які вже нині пропонують прості відповіді на складні запитання.

Ще одним стримуючим чинником для міжнародних інвесторів, на думку тернопільського політика, є повільне впровадження реформ.

– Інвестори сподіваються на зрозумілі й чіткі правила гри. Зокрема, щодо ринку землі. Є багато міфів про, начебто, латифундистів, які за один день скуплять усі чорноземи. Умовний ринок землі давно існує в Україні, проте він перебуває в тіні, і заробляють на цьому не селяни чи фермери, а ті, хто за безцінь орендує їх паї, – заявив Руслан Кулик.

А ще не варто сподіватися на приплив інвестицій, поки в країні не буде ефективно і прозоро працювати Антикорупційний суд.

– Проте громадам не слід опускати руки. Адже саме вони можуть стати рушійною силою, яка здійснить бажані зміни в країні. Для цього об’єднанням громадян варто брати активну участь у різноманітних міжнародних форумах, конференціях, зустрічах, доносячи інформацію про себе, пропонуючи можливі варіанти співпраці з іноземними партнерами. Активна позиція, готовність до кооперації, відкритість новому – необхідні умови змін, – підсумував Руслан Кулик.

Галина КІТ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*