Повідомити новину

Поширити:

У виставковій залі Тернопільського обласного художнього музею відбулася презентація культурно-мистецького проекту «Перехрестя культур. Ізраїль – Україні», в рамках якого Об’єднання професійних художників Ізраїлю подарувало музеєві 28 творів живопису і графіки.
Серед картин – пейзажі з видами Єрусалима, які дають уявлення про релігійні святині іудаїзму, християнства, мусульманства; портрети, зокрема царя Соломона і Роксолани; історичні картини. Виставка створює цілісний образ Ізраїлю – дружньої нам країни. Подібні проекти, завдяки яким близько 700 творів сучасного ізраїльського  образотворчого мистецтва поповнили колекції музеїв України, відбувалися в Умані, Черкасах, Києві, Харкові, Миколаєві.
Організатором проекту і автором ідеї виступила Галина Подольская – член правління Об’єднання професійних художників Ізраїлю, доктор філологічних наук, член Ізраїльської незалежної академії розвитку наук. Учасники проекту – художники, вихідці з країн пострадянського простору. Деякі з них народилися в Україні. Засобами виразності образотворчого мистецтва  мистці прагнуть донести до глядача інформацію про Ізраїль, як частину світової цивілізації, в якій співіснують культурні традиції з різних частин світу. Це пов’язано з безпосередньою близькістю святинь різних релігій, які розташовані на території Ізраїлю.
Тернопільщина, подібно до Святої Землі, багата культурними традиціями, високою духовністю, повагою і толерантністю до різних релігій і культур. Почаївська лавра і Зарваницький духовний центр – святині зі світовою славою, які приваблюють мільйони туристів. У Підгайцях є однин з найбільших єврейських цвинтарів України. Саме таке перехрестя духовних і культурних начал і привабило до Тернополя організаторів проекту.
Вернісаж був  святковим і велелюдним. Гостей вітали заступник голови обласної ради Любомир Крупа, начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик, директор Художнього музею Ігор Дуда, голова обласної організації «Єврейська община» Ігор Банзерук та інші.
Спільною думкою в усіх виступах було те, що тільки культурно-освітній  діалог, повага і толерантність, пізнання один одного через мистецтво і традиції сприятимуть зміцненню взаємозв’язків між нашими народами.
Ольга ВАВРИК, заступник директора художнього музею