Остання персональна виставка в Тернополі відомої, хоча ще молодої художниці Олесі Гудими відбулася 8 років тому. Це зовсім не означає, що її творчість перебувала в певному застої. Успадкувавши від батьків уроджену скромність і виваженість, Олеся винесла на суд глядачів і поціновувачів мистецтва найкраще, найзначиміше з намальованого. До того ж, зізнається художниця, в Україні відбувалися такі події, які не спонукали до організації свят.
І ось – нова виставка у Тернопільському обласному художньому музеї під промовистою назвою «Українська душа». В експозиції 43 картини із серій «Квіти», «Українська мадонна», «Ангели миру для України». На офіційне відкриття вернісажу творів Олесі Гудими зібралося чимало шанувальників прекрасного, серед яких і знані майстри. Вони висловили щире захоплення талантом молодої художниці, оригінальністю її мислення і техніки виконання:
«Художник без пензля не може нічого намалювати. Але пензель буває в руках раба, а буває – у Божих, таких, як в Олесі», – вважає народний художник України Богдан Ткачик.
А директор Тернопільського обласного художнього музею, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Ігор Дуда, дізнавшись, що Олеся має журналістську освіту, а не художню, був неабияк здивований та відразу ж застеріг: «І не потрібно їй вчитися на художника. Вона – вже Художник з великої літери. А викладачі можуть лише зіпсувати безпосередність, душевність, емоційність».
Попри те, що виставки Олесі Гудими не було в Тернополі 8 років, її добре знають, а картинами – захоплюються. Праці художниці зберігаються у приватних колекціях в Україні, Канаді, Франції, Сполучених Штатах Америки, Німеччині, Англії, Вірменії, Іспанії, Польщі, Швейцарії… Її роботи прикрашають обкладинки часописів
«Золота пектораль» (м. Чортків), «Літературний Тернопіль», «Слово жінки» (м. Київ), «Канон» (м. Портланд, США).
Кажуть, картини, як діти – твориш їх, любиш, а доводиться відпускати у світ. Тож хай повертаються добрими спогадами, щирими відгуками і натхненням до творчості, до нових робіт.
Тарас ВАСИЛІВ