Повідомити новину

Поширити:

Напередодні події
 
Неординарна подія має відбутися 18 травня у Києві. На День Європи у просторому приміщенні на берегах Дніпра буде відкрито галерею­музей «Історія становлення української нації». Власному кореспондентові «Свободи» Василю Тракалу вдалося зустрітися з автором проекту Валерієм Галаном.
Він – військовий полковник у відставці з Чернівців, чемпіон світу з карате, ініціатор будівництва майже сорока десятків спортзалів для дітей по всій Україні. Валерій Галан справляє враження гордого українця, який у житті твердо намагається зняти з кожного із нас вуаль невдах, вселити повагу до себе і зневагу до тих, хто нас століттями знищував і принижував як націю. Свого часу довго працював у Чехії, де створив патріотично­розважальний комплекс у Карлових Варах. Навіть фінансово переконував та заохочував наших заробітчан не соромитися рідного, і в побуті, і на роботі розмовляти українською мовою. Збудував храм УГКЦ, а на великі релігійні свята привозив туди фольклорні колективи з Космача, Вижниці. Здійснюючи послідовну просвітницьку діяльність, таким чином намагався створити позитивний імідж нашої держави у Чехії.
Вирішальним поштовхом до організації панорамного музею­пантеону в Києві стала випадкова зустріч Галана з відомим польським режисером Єжі Гофманом. У автора масштабного історичного фільму «Вогнем і мечем» і документального полотна «Становлення української нації» наш земляк запозичив назву та ідею галереї­музею «Історія становлення української нації».

­ Місія музею, в якому зберігатиметься 60 відсотків світових артефактів про Україну, ­ розповідає Валерій Васильович, – через показ славних моментів рідної історії сприяти патріотичному піднесенню українців, які мають пишатися своєю країною, об’єднати їх навколо ідеї відродження нації. А метою цього культурного закладу є виховання в українців поваги до себе, до свого народу, популяризація історії та досягнення держави, а в підсумку – об’єднання громадян.
Унікальність цього фантастичного за задумом проекту полягає в тому, що всі герої зібрані в сюжети, об’єднані спільною ідеологічною лінією або визначною історичною подією. Різнопланова тематика в просторовому часі має чіткі інформаційні стенди, де міститься інформація про конкретні факти здійснення внеску тими чи іншими історичними особами у розвиток світової культури. Кожну інсталяцію супроводжує інтерактивний аудіо­ і відеоконтент, який занурить глядача в атмосферу відповідної епохи. Лише за 1,5­2 години в захоплюючому мультимедійному 5D форматі за допомогою аудіогіда можна ознайомитися з багатовіковою історією української нації, що дасть змогу належно оцінити її місце в родині європейських народів. Усі експозиції оформлені на основі історичних досліджень, підтверджених знаними експертами, науковцями. До розбудови музею долучилися наукові організації, історичні кафедри вузів, профільні музеї, громадські об’єднання та благодійні фонди. 110 фігур видатних українців від часів Київської Русі до сьогодення, які сприяли уславленню України, зроблені із технологічно добротного силікону, а не з воску, як фігури у відомому лондонському музеї мадам Тюссо. Створені 24 3D діорами, площею 30­50 кв. м кожна, 30 мультимедійних стендів, світлові, звукові, шумові, аромаефекти, 300 картин, мап, інформстендів, 10 голограм, 250 радіогідів. Тобто, за дві години відвідувачі, а особливо школярі, мають зрозуміти і усвідомити головні цінності нашої нації – шляхетність, самооцінку і патріотизм!
Експозиція панорамного музею становлення української нації розташована на першому поверсі головного корпусу Національного музею історії України у Другій світовій війні. Поряд – унікальна православна святиня – Національний Києво­Печерський історико­культурний заповідник, Парк Слави, Співоче поле, музеї – Івана Гончара, книги та друкарства України, історичних коштовностей.
Отже, чекаємо на подію.

Василь ТРАКАЛО

Київ – Тернопіль