Повідомити новину

Поширити:

Західні області України нині стали надійним тилом для країни. Зокрема, на Тернопільщині знайшли прихисток сотні тисяч українців з міст, де ведуться активні бойові дії.

«Медики первинної ланки проводять огляди осіб, які прибувають з інших областей. Незалежно, чи пацієнти мали раніше сімейного лікаря, чи ні – всім надають кваліфіковану допомогу. Лікарі працюють без вихідних. Ніхто не дивиться на приписку», – зазначає начальник військової адміністрації Володимир Труш.

Так, в одній із лікарень Тернополя перебуває Тетяна. Вона приїхала  з чоловіком та двома дітьми з-під Києва. Жінка зламала ногу, коли тікала від бомбардування в укриття.

Як розповідає чоловік Тетяни Віталій, ракета влучила у їхній будинок.

«Від будинку нічого не залишилося. При нас витягнули двох діток з-під завалів, яких врятували. Ще одну дитину і матір не вдалося врятувати», – каже Віталій.

У лікувальних закладах Тернопільщини перебуває 381 тимчасово переміщена особа. На амбулаторному лікуванні – 400 людей. Усі вони отримують необхідну медичну допомогу.

Створені спеціальні медичні бригади та є запас ліків.

Як розповідає директорка департаменту охорони здоров’я ТОДА Ольга Єрмоленко: «Створено волонтерський склад медичних препаратів. Області, яким потрібні медикаменти, роблять до нас запит, і ми максимально швидко відправляємо їм ліки».

Тернопільщина отримала гуманітарну медичну допомогу з Німеччини, Швеції та Польщі.

Лікарі організували чергування у місцях, де розмітили внутрішньо переміщених осіб. Їм також пропонують пройти вакцинацію від коронавірусу.

«У перші дні війни проводили приблизно 30 щеплень. На сьогодні близько тисячі людей щодня звертаються, щоб завершити курс вакцинацією бустерною дозою», – каже Ольга Ярмоленко.

Наразі центри вакцинації не працюють, але зробити щеплення проти COVID-19 можна в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини.  У Тернополі можна звертатися за адресами:  вул. Острозького 6, вул. Острозького, 9, вул. Руська, 47.

У посиленому режимі працюють і пологові відділення. Адже серед внутрішньо переміщених осіб багато вагітних жінок. Так, від початку війни на території області народилося 345 дітей. Хлопчиків і дівчаток майже порівно – 176 хлопчиків і 169 дівчаток. Лікарі впевнені, що це хороший знак. Значить, довго війна не триватиме.

Додамо, що більш детальну інформацію щодо меддопомоги можна отримати в гуманітарних штабах. Зокрема, на залізничному та автовокзалі або за номером телефону: +38 (063) 180 38 83; +38 (096) 337 38 70.

Джерело: Тернопільська ОВА