У селі Конюхи Козівського району ще у квітні в тестовому режимі запрацював кооператив «Добре молоко». А 12 травня відбулася його урочиста презентація. Варто зазначити, що за місяць членами «Доброго молока» стали вже 50 людей. За день кооператив збирає 300 літрів молока.
– Люди здають літр молока за 6 грн. Підприємець купує його за 6,50. З цієї суми 25 коп. іде на кооператив, а ще 25 – на зарплату приймальнику молока. Торік в селі не було необхідного обладнання, тому ціна була значно нижчою – до 2,50 грн. за літр. Моя зарплата становила лише 10 коп. з літр. Нині ситуація кардинально змінилася. «МРІЯ» подарувала нам «Екомілк». У це обладнання запускають молоко і воно визначає 6 показників: жиру, води, густини молока, білка, густини при замерзанні і сухої частки молока, – розповідає приймальниця Надія Починок.
Обладнання для визначення якості продукції, а це танк-охолоджувач та аналізатор молока, придбав «МРІЯ Агрохолдинг». На це компанія спрямувала 140 тис. грн.
– Окрім цього, ми придбали і передали кооперативу причеп для перевезення молока. Адже село Конюхи простяглося більше як на 7 кілометрів, тут багато вуличок, і людям конче потрібен був цей транспортний засіб. Також у найближчих планах – допомогти громаді у створенні культурного пасовища. Для цього передаємо електропастуха, щоб підсіяти культурні трави і збільшити надої корів. Тобто, буде створена якісна кормова база, а тому сподіваємося на збільшення надоїв. Також передаємо обладнання для штучного осіменіння худоби, щоб покращити поголів’я, – коментує керівник благодійного фонду агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк.
Як пояснив голова села Конюхи Андрій Федів, створено саме молочний кооператив, бо в селі понад 300 корів. До цього часу люди здавали молоко за мізерну ціну. Зараз ситуація змінилася на краще. Село має необхідне обладнання і можемо диктувати вже вищу ціну на продукцію. Жителі села задоволені. Кооператив «Добре молоко» співпрацює з підприємцями.
– Наше підприємство виробляє бринзу і сулугуні. Для нас важливими є показники білка в сировині і щоб молоко було високої якості – свіже та без домішок, – каже директор ТОВ «Екопрод-інвест» Марія Валова. – Я всебічно хочу підтримати створення подібних кооперативів. Цей рух є дуже важливим для розвитку села.
Посприяти розвитку кооперативного руху обіцяє і місцева влада.
– У нас сільськогосподарські кооперативи розвиваються хорошими темпами. Один із них – ягідний («Файна поляна»), другий – у селі Ценів («Старий млин»), оснащені усім необхіднім обладнанням для помелу зерна, пшениці та круп. А нещодавно почав працювати кооператив «Добре молоко», – каже голова Козівської райдержадміністрації Василь Вітровий. – Діє програма сприяння заснуванню сільськогосподарських кооперативів. У рамках цієї програми для кооперативу «Добре молоко» плануємо спрямувати кошти на придбання невеликого тракторця для транспортування причепа, що перевозитиме молоко.
«МРІЯ» уже долучилася фінансово до створення 10 кооперативів. На це загалом надано 1,5 млн. грн.
– Кооперативи для нашої компанії не є бізнесом. Ми підтримуємо цей напрямок через те, що розуміємо: у сільській місцевості зменшується кількість робочих місць, а ми їх надаємо. Цей процес є передумовою збереження села, – каже керівник благодійного фонду агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк.
Тамта ГУГУШВІЛІ