Повідомити новину

Поширити:

Під такою назвою 19 липня  в приміщенні  Державного архіву Тернопільської області відбулось відкриття книжкової виставки.
У заході взяли участь: Любомир Крупа, кандидат історичних наук, заступник голови Тернопільської обласної ради; Ігор Кульчицький, начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей облдержадміністрації; Елла Бистрицька, доктор історичних наук, професор ТНПУ ім. Володимира Гнатюка; Федір Полянський, кандидат історичних наук, директор Держархіву області. А також представники релігійних конфесій області.
 
В експозиції виставки представлені книги та періодичні видання з фондів науково-довідкової бібліотеки архіву. Зацікавлять відвідувачів діаспорні видання, зокрема  журнали «Патріархат», «Календар Світла», «Альманах УНС», «Альманах Гомін України», «Церковний календар-альманах», «Світло», які висвітлюють святкування 1000-ліття хрещення Русі в 1988 році. З періодичних видань можна дізнатися про історичну подію, що відбулася в 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі,  про початки християнства в Україні та багато іншої цікавої інформації.
 
«Круглий стіл» відкрила Елла Бистрицька і ознайомила з питаннями для обговорення:
Помісність Української православної церкви;
Геополітичні сенси української автокефалії;
Внутрішні ризики для Церкви, влади і суспільства в процесі творення єдиної помісної Української православної церкви.
Любомир Крупа зазначив, що жоден політик не відмовився від церкви, особливо у Європі, як засіб впливу на народ, і додав, що в сучасних реаліях пропаганда ненависті до українства благословляється Московським патріархатом.
Отець Олег, священик православної церви Київського патріархату, зауважив, що помісна церква створена і існує  в Золотоверхому Києві. Після проголошення томосу будуть існувати дві православні церкви – Українська і Російська.
Отець Тарас, священик лютеранської церкви, наголосив, що Україна – християнська держава, в якій існують різні конфесії, на відміну від Росії, де відчутне гігантське зрощення Церкви і держави.
Отець Віталій, священик греко-католицької церкви, зазначив, що питання томосу – це питання вчорашнього дня. І запропонував створити Дорадчий орган (Раду церков), як інститут управління.
Олександр Петровський висловив міркування, що населення готове до об’єднання, і додав, що Україна мусить мати свою Церкву, оскільки виникає загроза впливу політичного ісламу.
На завершення учасники «круглого столу» вирішили підготувати звернення до Патріарха щодо обговорених питань.
 
Ольга ДИШЛЮК,
заступник начальника відділу інформації
та використання документів Держархіву області