Повідомити новину

Поширити:

Не за горами Великодні свята. Господині готуються, наводять лад в оселях, складають списки і шаленіють від цінників в магазинах. Та не менше турбуються українці, чи зможуть вони цього року освятити великодні кошики в храмах, а не біля екранів телевізорів…
«Не важливо, чи святкуватимемо Великдень онлайн, головне – щоби біля нас були живі і здорові найближчі люди», – якось прочитала допис у мережі Фейсбук. І це направду так. Останнім часом чимало людей переоцінили все у своєму житті. Надто ті, хто зумів побороти коронавірус і його наслідки. «Ти не повіриш, як добре дихати на повні груди, відчути запах весни, твердо стояти на ногах!» – якось сказав мені при зустрічі давній знайомий. З’ясувалося, що він мало не два місяці лікувався від коронавірусної інфекції. Внаслідок хвороби у нього, молодого і здорового чоловіка, розвинулася гіпертонія, почали терпнути руки і ноги. Пройшовши «всі кола пекла», він твердо переконаний, що карантин, обмеження, заборони – не біда, не варто робити з цього проблеми. Біда – коли важко навіть розплющити очі.
Як МОЗ так і епідеміологи Тернопільщини тішать новиною про те, що ми подолали третю хвилю коронавірусу. Лікар-епідеміолог Володимир Паничев, проаналізувавши епідеміологічну ситуацію в області, зазначив, що Тернопільщина уже подолала пік захворюваності на COVID-19.
«Цього тижня добові показники вдвічі нижчі, ніж минулого тижня. І місто Тернопіль, і область загалом уникли загрози потрапити до «червоної» зони.  Зменшився також тижневий відсоток епідпорогу захворюваності на грип, ГРВІ та  COVID-19. Порівняно з минулим тижнем, коли епідпоріг був перевищений в 2,1 раза, сьогодні він становить 83% за гранично допустимого – 100%. Відповідно, цей рівень у нас не перевищений. Коефіцієнт виявлених випадків COVID-19 не має перевищувати 20%, сьогодні він становить 15,82%. Також спостерігається позитивна динаміка щодо завантаженості ліжок в області та показників інцидентності. Серед показників захворюваності у Тернополі є такі, що засвідчують відносне благополуччя і значне покращення ситуації серед певних вікових категорій».
За даними лікарів, рівень захворюваності на COVID-19 серед дітей до 17 років в області сягає 6%, в місті цей показник – 1,8%, спостерігається і значне зниження відсотка хворих у віці 65+, в місті цей показник – 15,6% в області –  16,6%.
Варто зазначити, що відповідно до прогнозу, напрацьованого для нашої області Київським інститутом математики системи Національної академії наук України, до кінця квітня середні показники в абсолютних цифрах щоденної захворюваності становитимуть від 617 до 640 випадків за добу з коридором коливань від 420 до 1019 випадків. Як бачимо наразі Тернопільщина перебуває на нижніх відмітках коридору коливань.
Загалом у місті та області очікується стабілізація захворюваності з динамікою до зниження до кінця цього місяця.
На Великдень не посилюватимуть карантин
Ситуацію з проходженням третьої хвилі пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні обговорили на традиційній селекторній нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського.
Глава держави порушив питання підготовки до Великодніх свят в умовах пандемії.
«У нас є вже досвід відзначання таких важливих свят. Хоча триває вакцинація, однак скупчення людей досі становлять загрозу. Я особисто розумію, наскільки важливе свято Великодня, але пандемія корегує наші плани. Впевнений, попереду у нас буде ще багато спільних свят, і ми знову будемо збиратися з родиною та друзями, але цьогоріч нам треба бути розважливими», – наголосив він.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що держава готується до святкування Великодня в умовах пандемії. Також очільник уряду повідомив, що минулого тижня в Україні захворіло на 14 тисяч менше людей, ніж  попереднього. За його словами, кілька областей у Центральній та Західній Україні близькі до виходу з «червоної» зони, ситуація в Києві залишається складною.
Денис Шмигаль розповів, що загалом в нашій країні для хворих на коронавірусну недугу передбачено 77 698 ліжок. З них 67 567 забезпечені киснем. Зайнятих на сьогодні – 44 415.
Володимир Зеленський наголосив, що Україні вкрай необхідно якнайшвидше підготувати найсучаснішу лабораторію для розробки вакцин та ліків. З цією метою цьогоріч в бюджеті закладено 100 млн грн. Міністерство охорони здоров’я шукає шляхи для вирішення цього завдання.
«Нам потрібно зібрати найсвітліші голови і забезпечити їм належні умови роботи на рівні західних фахівців. Така лабораторія потрібна не лише в часи цієї пандемії, а й для відповіді на виклики майбутнього», – зазначив Президент.
У МОЗ доповіли про роботу над планом закупівлі вакцини від COVID-19 та щеплення населення. Уряд планує імунізувати до 70% дорослого населення до кінця року.
Як бачимо, посилювати карантин на Великодні свята влада не має наміру. Однак українці мають пам’ятати, що покращення ситуації може стати тимчасовим, якщо люди вперто порушуватимуть протиепідемічні правила і наражатимуться на небезпеку.
Бережіть себе і будьте здорові!

Теги: ковід-19