Повідомити новину

Поширити:

Минулого тижня 288 народних депутатів проголосували за ухвалення урядового проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій». За ним, на початку проведення реформи мінімальний страховий стаж становитиме 25 років (нині – 15 років), але поступово його буде підвищено до 35 років.
14 поправок, які особисто подав Михайло Головко, та кілька десятків, які загалом ініціювала «Свобода», не врахували у пенсійній реформі.
Натомість збільшення пенсійного віку, занижену пенсію і зубожіння українців підтримали нібито народні захисники з «Самопомочі» та Радикальної партії.
На думку народного депутата, економіста, члена ВО «Свобода» Михайла Головка, «цим законом змінюються окремі положення пенсійного законодавства, які не розв’язують проблеми пенсійного забезпечення. Не усувається демографічна проблема, пов’язана з постійним зростанням кількості пенсіонерів та зменшенням кількості платників податків».
За його словами, цей «закон порушує конституційне право громадянина на пенсійне забезпечення, бо, по суті, відбувається закамуфльоване підвищення пенсійного віку».
«Без наявності мінімального страхового стажу українці незабаром зможуть отримувати пенсію з 65 років. «Осучаснення» пенсій є шахрайством. Раніше кожен рік роботи під час розрахунку пенсії множили на коефіцієнт страхового стажу – 1,35. Верховна Рада ж знизила його до 1,00. Це означає, що пенсіонери отримуватимуть менші пенсії. Приміром, для майбутніх пенсіонерів із трудовим стажем 35 років пенсію мали розраховувати в розмірі 35×1,35 = 47,25% від зарплати. Після схвалення реформи пенсія становитиме 35×1=35% від зарплати. Таке зменшення розміру пенсій є порушенням ст. 22 Конституції України, бо порушує права та свободи громадян», — заявив політик.
Головко вважає, що цією реформою «держава прирікає більшість майбутніх пенсіонерів на голодну старість, оскільки вони працювали неофіційно. Хоча в більшості випадків це є наслідком неефективної державної економічної політики, а не їхньою провиною».
«2014 року пенсії було «заморожено». Невелике зростання відбулося тільки 2016-го. Влада воліє зовсім не згадувати про індексацію за попередні роки. Наприкінці 2012-го мінімальна пенсія сягала 856 грн. За відповідний період інфляція становила 125,55%. Тобто, відповідно до чинного законодавства, мінімальна пенсія зараз мала б бути 1930,3 грн, а середня, яка дорівнює 1,5 мінімальним пенсіям, – 2895,42 грн. Тобто, невиконання чинного законодавства урядом, дали змогу вкрасти в кожного пенсіонера більше 1000 грн. Теперішня влада не думає про майбутнє українців. Їм важливо «нацарювати» і втекти. Ця реформа є злочином проти народу. Усі партії, які голосували за цей законопроект, перед виборами обіцяли скасувати підвищення пенсійного віку, а зробили навпаки. Ця реформа не має права на існування, її необхідно скасувати», — резюмував Михайло Головко.