Юлія ТИМОШЕНКО: «Нова Конституція має бути суспільним договором, який зруйнує монополію олігархів на владу»

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко на прес-конференції у Києві.

За її словами, чинний Основний Закон 1996 року виконав головне завдання – закріпив державність, але, водночас, має низку вад.

По–перше, де-факто «цементував кланово-олігархічні домовленості». «Чинна Конституція, – вважає Ю.Тимошенко, – стала міжолігархічним, а не суспільним договором. Саме тому потрібне ухвалення нового Основного Закону, який працюватиме в інтересах народу, а не кланів».

По-друге, саме через олігархічні домовленості український народ був позбавлений головного права – бути єдиним джерелом влади.

Третя вада, на думку лідера «Батьківщини», в тому, що всі гілки влади є безконтрольними, а тому абсолютно безвідповідальними.

«Конституція для правителів і чиновників держави має бути правовою Біблією, але в Україні вона перебуває в руках махрових атеїстів, які не просто її не виконують, а навіть і не читали», – зауважила народний депутат.

Фундаментальною вадою, на думку Ю.Тимошенко, є надзвичайно слабке місцеве самоврядування. «Україна має бути унітарною державою, але потребує фундаментального посилення прав місцевого самоврядування», – переконана лідер «Батьківщини».

Вона наголошує, що ще однією проблемою є недовіра українців до чинної судової системи.

«Вони вважають її несправедливою та недоступною для більшості людей», – зазначає Ю.Тимошенко.

Вона зауважує, що за чинної Конституції  права та свободи людей «ніким і нічим не гарантовані».  «Системні права й свободи людей тотально проігноровані всіма гілками влади. У Основному Законі унормовані абсолютно безпрецедентні права влади і зафіксовані лише обов’язки людей», – стверджує нардеп.

Юлія Тимошенко переконана, що наразі суспільство має створити потужну концепцію нового суспільного договору – проект нової Конституції, який стане ультиматумом для всіх кандидатів у президенти. Новий Глава держави повинен винести його на референдум.

Політик упевнена, що за 9 місяців суспільної дискусії має народитися проект гармонійного суспільного договору, у якому представники влади не можуть змінювати навіть кому.

«Я, як кандидат у президенти, і команда партії «Батьківщина» – однодумці з українським суспільством щодо «перезаснування держави» на основі нового суспільного договору, який би закріпив права і свободи людей, забезпечив би справжні фундаментальні гарантії їх виконання. У новій Конституції має бути започаткована потужна система управління державою, якою є парламентська форма правління. Ми маємо забезпечити систему безпеки і оборони, яка не дасть змоги жодному агресору вдертися на територію нашої країни та вбивати українців», – наголосила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко впевнена, що саме новий суспільний договір стане основою сильної держави і сильної України.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*