Повідомити новину

Поширити:

В обласній організації Національної спілки журналістів України, яку очолює Василь Тракало, вирішили поінформувати журналістів із районів області, з обласних ЗМІ про стан справ у спортивній галузі краю у році, що минає, та окреслити плани на перспективу. Доповідачами виступили начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Віктор Мацикур, народний депутат Верховної Ради України, голова обласної федерації футболу Тарас Юрик та голова обласної федерації легкої атлетики Валерій Єднак.
За словами Віктора Мацикура, спортивна інфраструктура області потребує покращення, а Закон України «Про фізичну культуру та спорт», інші нормативні акти, підакти, постанови спортивного характеру уже дещо застаріли. І нині є потреба на рівні прийняття реформ щодо податкової, бюджетної сфер, судів, медицини, освіти, реформувати і галузь спорту. Адже раніше держава технічно забезпечувала спортсменів, замовляла послуги, тобто витрачала кошти і вимагала результатів. Така ситуація залишилася й далі у Росії, Білорусі, Китаї, ще кількох країнах світу.
У нас же чималу ділянку роботи з реформування спортивної галузі уже зроблено. Але й проблем, невирішених питань вистачає, – зазначив народний депутат Верховної Ради України, голова обласної федерації футболу Тарас Юрик. – Не треба оглядатися назад, а думати про фінансування спорту у наступному році і про впровадження нових цікавих проектів у життя. Дбати про спортивні споруди, інвентар, тобто нарощувати і матеріальну базу, і показники, і досягнення спортсменів.
За його словами, в обласній федерації футболу є головні пріоритети – розвиток дитячо-юнацького футболу, проведення змагань, популяризація цього виду спорту, учасниками якого мають бути не лише футболісти, а й численні вболівальники.
І перші результати уже є – замість 30 команд в області уже є 85. Це не лише професійні юні футболісти, а й представники загально-освітніх і приватних спортивних шкіл. Також серед молодих замість однієї впроваджено дві вікові групи – 10-11 та 13-14 років.
В області запрацювала і школа молодого судді, в якій навчаються не лише юнаки, а й дівчата. Загалом жіноче суддівство набирає обертів в Україні. Також область наповнюється численними спортивними майданчиками з гарною зеленою травичкою, що так і кличе пограти у футбол.
– Але до цих зелених футбольних полів добре було б додати і червоні доріжки для бігу, – наголосив голова обласної федерації легкої атлетики Валерій Єднак.– Адже наші спортсмени є гордістю області, окремі з них представляють наш край на всеукраїнських, європейських, міжнародних змаганнях та на олімпіадах і привозять вагомі нагороди за спортивні досягнення. Нині членами збірної України є чотири легкоатлети з Тернопілля, 6 – кандидатів у збірну, 2 – у резерві збірної України.
На прес-конференції було зазначено, що загалом в області розвивають понад 60 різних видів спорту, серед більш розвинених – греко-римська боротьба, футбол, легка атлетика, важка атлетика, біатлон, санний спорт, веслування на байдарках та каное, велоспорт тощо. Звичайно, головна проблема – брак коштів. Однак спортсмени не звикли бідкатися, а дивляться у перспективу, прагнуть отримувати значні спортивні результати, перемоги, виборювати кубки та медалі. А спортивних героїв року буде названо зовсім скоро на традиційній щорічній церемонії відзначення кращих із кращих.

Галина ВАНДЗЕЛЯК