Віктор ОВЧАРУК: «Треба змінити радянську медичну філософію на філософію сімейного лікаря»

У Києві відбулася Всеукраїнська фахова майстерня на тему медицини, організована для представників районних рад, членів Української асоціації районних та обласних рад. У ній взяло участь більше 110 керівників районних рад зі всієї України.

Під час заходу розглянули питання, що стосуються медичної реформи та безпосередньо її реалізації на рівні місцевого самоврядування. Більшість учасників говорили про складність впровадження змін у галузі охорони здоров’я та наголосили на необхідності поліпшення інформаційно-роз’яснювальної роботи з боку центральних органів влади, а також удосконалення нового законодавства, його адаптації до реальних умов роботи.

Голова обласної ради Віктор Овчарук виступив модератором. Він, зокрема, наголосив: «Про медичну реформу говорилося давно та багато. І лише після революції Гідності було взято курс на кардинальну зміну медичного обслуговування в Україні. Ключовим її завданням в умовах децентралізації є створення максимальних можливостей для надання якісних і доступних медичних послуг. Після досліджень, обговорення та обрахунків, внесення змін у чинне законодавство, реформа цього року стартувала у первинній ланці».

На Тернопільщині упродовж останніх двох років медики переконують пацієнтів змінити радянську медичну філософію на філософію сімейного лікаря, продовжував Віктор Овчарук. «Ми розуміємо, що первинка є найскладнішою ділянкою галузі, адже вона має займатися не лише лікуванням, а й превентивною медициною та профілактикою захворюваності. Пам’ятаймо, що суть діяльності сімейного лікаря — оберігати і застерігати, а лікувати — то вже вторинне».

На запитання учасників, крім модераторів, відповідали високопосадовці державних органів влади та представники експертного середовища, зокрема  заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода, експерт, директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак та інші.

Згодом, за результатами заходу, буде сформована і видана резолюція.

Нагадаємо, що фахова майстерня була організована Українською асоціацією районних та обласних рад у партнерстві з Асоціацією міст України в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*