Повідомити новину

Поширити:

99 років тому Акт Злуки об’єднав дві українські держави: УНР та ЗУНР, які розділяла річка Збруч. З того часу на мості, зведеному через цей водотік, 22 січня Тернопільщина разом із Хмельниччиною символічно вшановують та відзначають День Соборності України – день, коли наша держава навіки стала єдиною та неподільною.
На «мості єднання», який розташований у Гусятині та сполучає цей район із Чемеровецьким, що на Хмельниччині, у понеділок замайорів блакитно-жовтий стяг, а мешканці двох областей України разом із їх керівництвом та духовенством символічно обмінялись короваями на знак єдності та провели акцію взаємної злагоди. Загалом до цього дійства від Тернопільської області  долучилося кілька сотень громадян, які урочистим маршем під звуки військового оркестру прийшли на зустріч до хмельничан.
Після цього усі разом вирушили до пам’ятника, спорудженого на честь 10 річниці Незалежності України, де під урочистий Гімн нашої держави військовослужбовці підняли прапор. Далі на площі, поблизу монумента, присутні разом зі священнослужителями традиційних українських церков прочитали спільну молебень за нашу країну та поклали квіти до пам’ятника.
Урочистості, приурочені до Дня Соборності, продовжили виступами народних колективів Тернопільщини та Хмельниччини. Відбулося нагородження українських бійців. До громади звернувся голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук:
– 99 років тому українці піднялися з колін і проголосили Акт Злуки Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою. На жаль, сьогодні російський агресор знову посягає на нашу землю, маючи на меті її розділити. Однак йому варто, нарешті, зрозуміти, що за своє ми будемо стояти до кінця! Тільки в єдності наша сила. Сьогодні також вшановуємо пам’ять всіх хлопців, які віддали свої життя за нашу державу, і тих, котрі сьогодні тримають оборону на східному фронті.
Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна під час виступу акцентував увагу на сьогоденні:
– Нині понад 250 тисяч військових захищають нашу землю від російського окупанта. І тому ми, як ніколи, маємо усвідомлювати, що ідеологія нашої держави – це Україна від Сяну до Дону, від Закарпаття до Криму, від Донецька й Луганська до Львова. Це все – наша велика держава, і тому ми зібралися всі разом засвідчити свою позицію: ми хочемо об’єднати нашу державу, бо українці мають жити у своїй великій, єдиній, соборній та неподільній Україні.

Тетяна ВІТЕНЬКО