Повідомити новину

Поширити:

У 17 навчальних закладах професійної технічної освіти області на 1555 місць регіонального замовлення цьогоріч зараховано 1492 учнів. Натомість у шістьох закладах профтехосвіти Тернополя на 1189 місць зараховано 1187 учнів. Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик під час засідання регіональної ради з питань розвитку професійної освіти при обласній державній адміністрації.
– Певний недобір учнів спостерігається в економічних  спеціальностях, а також серед професій стратегічного виробництва. Найкращі показники по області — у сфері сільського господарства. Збалансована ситуація стосовно спеціальностей швейного виробництва та обслуговування, — зазначив Юрій Юрик.
Під час засідання члени регіональної ради обговорили питання виділення коштів на відкриття навчально-практичного центру для підготовки робітників спеціальності «швачка, кравець, закрійник»  на базі ДНЗ «Кременецький професійний ліцей».
Місця регіонального замовлення у навчальних закладах, де набір не виконаний, безперечно, потребують коригування, яке відбуватиметься згідно з кількістю місць. На цьому наголосила начальник управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ольга Хома.
– Зміни, насамперед, стосуються Збаразького коледжу, де не був виконаний обсяг регіонального замовлення. Йдеться і про Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою підготовкою, де не було виконано регіонального замовлення спеціальності «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», а також про Чортківське ВПУ, де не виконаний обсяг замовлення за спеціальністю «торговельно-комерційна діяльність», — зазначила Ольга Хома.
Водночас, за її словами, проект обласної програми розвитку та підвищення якості професійної освіти на 2018-2022 роки передбачає створення в області чотирьох регіональних багатопрофільних центрів, у яких діятимуть сучасні навчальні лабораторії.
– Перший центр, що планується на базі Кременецького професійного ліцею, об’єднає Почаївське та Шумське вищі профтехучилища, Вишнівецький професійний ліцей та ще один навчальний заклад у Ланівцях. Другий — навчальні заклади у Чорткові, Заліщиках, Борщові та Буданові (центр у Чорткові). Третій центр укрупнить Бучацьке ВПУ  з Підгаєцьким аграрним ліцеєм. І четвертий об’єднає заклади профтехосвіти у Скалаті, Підволочиську та Хоросткові (центр у Скалаті), — зазначила Ольга Хома.
У той же час вже подані документи на розгляд до Кабміну про передачу в комунальну форму власності Коропецького ліцею-інтернату. За словами Ольги Хоми, його планують поєднати з військовим закладом, що в майбутньому дасть перспективу одночасно отримувати додаткову спеціальність.