Справа про лікарський хабар – уже у суді

У Тернопільському міськрайонному суді провели підготовче засідання та призначили до розгляду резонансну справу стосовно заступника директора – головного лікаря з оперативної роботи, медицини катастроф та цивільного захисту населення Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Нагадаю: на початку червня 2018 року цей посадовець, перебуваючи у салоні власного автомобіля, одержав неправомірну вигоду в сумі 1000 доларів від тернополянки. За цю суму він обіцяв їй посприяти у працевлаштуванні медичною сестрою, вплинувши на рішення головного лікаря закладу.

Під час документування факту неправомірної вигоди посадовець намагався утекти від правоохоронців на власному авто, проте не впорався з керуванням, і його автівка врізалась у дерево. Відразу після ДТП його затримали.

Заступника головного лікаря звинуватили в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція здійснити вплив за надання такої вигоди. У разі доведення вини у судовому порядку йому загрожує штраф від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Цей факт хабара неабияк сколихнув людей, адже став своєрідним лакмусовим папірцем задекларованих змін у царині медицини. Посади продаються-купуються, навіть, здавалося б, такі малооплачувані, як медсестринська.

Про судовий розгляд цієї гучної кримінальної справи «Свобода» повідомлятиме читачів.

Ольга КУШНЕРИК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*