Повідомити новину

Поширити:

Спроба втечі з п’ятого поверху споруди обласного військкомату завершилася для 25-річного Олега численними каліцтвами. Хлопця готують до складної операції. Від її результату залежатиме, чи зведеться він на ноги.
Цей випадок стався 20 травня. Як повідомили у прес-службі обласної поліції, о 17.37 до чергової частини Тернопільського відділу поліції надійшло повідомлення  про те, що на вул. Тролейбусній,5 з вікна приміщення військового комісаріату випав хлопець.

  • Слідчо-оперативна група, виїхавши на місце події, з’ясувала, що житель Бережан, 1992 року народження, намагаючись через вікно вбиральні самовільно покинути призовний пункт військового комісаріату, зірвався з бетонного карниза і впав на дах прибудови, – розповів слідчий Тернопільського відділу поліції Віталій Капиця. – Покаліченого хлопця з численними травмами госпіталізували до лікарні.

Медики встановили, що внаслідок падіння потерпілий отримав політравму, відкритий перелом лівого передпліччя, закриту травму хребта, закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку.
 
– Житель Бережан  мав пройти обласну медичну комісію і вже сьогодні його справу вивчали б представники військових частин, – розповів Андрій Миськів, заступник військового комісара по роботі з особовим складом Тернопільського обласного військового комісаріату.
Наразі хлопець перебуває в лікарні. Його стан стабільно важкий. Поліцейські розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 120 ККУ – доведення до самогубства.
Військовий комісар Тернопільського ОВК призначив службове розслідування для з’ясування причин, які призвели до події.
У понеділок в обласному військкоматі провели з цього приводу брифінг. Військовий комісар, полковник Леонід Нечипорук розповів про стан потерпілого  за уточненим діагнозом, поставленим лікарями. У нього перелом двох кісток лівого передпліччя; компресійний перелом хребця Л1 зі зміщенням другого ступеня, перелом правої п’яткової кістки.
Військовий комісар Бережанського об’єднаного військового комісаріату підполковник Володимир Богданов повідомив, що Олег уникав призову. До 2015 року він через різні причини мав право на відстрочення від проходження військової служби. Коли термін відстрочення закінчився, хлопець так і не з’являвся до військкомату. Його розшукали та направили до обласного збірного пункту для проведення медогляду.
Володимир Богданов також зауважив, що важко збагнути людей, які готові ризикувати життям, здоров’ям, аби лише не піти до армії.
Про Олега відомо, що він сирота. Наразі медики Тернопільської клінічної лікарні № 1 готують його до складної операції на хребті, від результату якої залежатиме, чи зможе хлопець ходити.
Нагадаю: рік тому з цієї ж споруди військкомату випав з вікна призовник з Тернопільського району. Цей драматичний випадок теж завершився серйозними каліцтвами.
Минулого тижня сталася ще одна резонансна подія. В Інтернет виклали відео затримання працівниками військкомату жителя Зборівського району. Скидалося на викрадення людини – чоловіки насильно намагалися заштовхнути хлопця до салону автомашини, а той пручався, кликав на допомогу. Як згодом повідомили родичі, від цієї сутички у юнака розійшлися шви на руці (він перед тим був прооперований).
І за цим фактом призначено службову перевірку.
У соціальних мережах є чимало повідомлень про ось такі затримання призовників. Кажуть: на хлопців влаштовують облави, засідки, затримують раптово.
Звісно, що люди обурюються. Навіть  і якщо строкова військова служба – обов’язок, а не право, примус до обов’язку має бути у цивілізованих рамках.
Про дотримання законності у цій царині мовчать державні правоохоронні інституції. Начебто жодних порушень не відбувається. Під час минулорічного осіннього призову представник Уповноваженого ВР з прав людини Михайло Чаплига в ефірі «5 каналу» чітко заявив: «Жодним чином представники військкомату не можуть ходити і робити рейди, облави. Це все не передбачено законом. Більше того, вони не можуть хапати людей на вулицях, а потім утримувати – фактично, це свавільне позбавлення волі – у приміщеннях військкоматів або збірних пунктів».
Але, здається, риторика офісу Уповноваженого з прав людини з цього часу стала менш категоричною. На початку травня в один київський хостел нагрянули представники поліції і військкомату, забрали сонних мешканців і повезли на призовний пункт. Про облаву написали ЗМІ. Офіс Уповноваженого здійснив перевірку і звернувся з листами до поліцейського та військового керівництв: «З метою перевірки фактів можливих порушень прав людини. Вони стосуються незаконного вилучення паспортів,  незабезпечення громадян харчуванням та предметами індивідуального користування особистої гігієни». І жодним словом не згадано про облаву.
 
Ольга КУШНЕРИК