Нарколабораторію у збаразьких Лісках «кришували» люди у погонах

Як стало відомо редакції, щонайменше троє колишніх та діючих працівників правоохоронних органів є фігурантами кримінального провадження, яке розслідує Головне слідче управління СБУ. Йдеться про нарколабораторію, яка містилася у теплиці у с. Ліски Збаразького району.

Нагадаємо: у середині жовтня минулого року столичні оперативники нагрянули на Збаражчину і викрили у теплиці з хризантемами підземне вирощування коноплі. Йшлося про величезні масштаби – теплиця була за розміром, як футбольне поле.  Місцеві люди розповідали, що теплиця діє щонайменше десять років. За зачиненою брамою, за якою крилося начебто квіткове виробництво, за ці роки ніхто з місцевих так і не побував. Тут працювали приїжджі.

Виявилося, що така конспірація була необхідною для приховування кримінального бізнесу. Тоді ж повідомлялося, що допомогли з викриттям польські прикордонники, які сповістили українські служби про потужний «трафік» марихуани з України.

«Наркотична» теплиця у Лісках була обладнана за усіма технологічними новинками – з пристроями безперебійного автоматично-регульованого освітлення, постачання споживчих речовин, води та мінеральних добрив, вентиляції. Тут же вирощену промисловим способом коноплю сушили і фасували.  Був налагоджений стійкий канал переміщення у країни Євросоюзу поза митним контролем та з приховуванням від митного контролю.

Досудове розслідування триває. Слідству відомо про участь у кримінальному бізнесі щонайменше тринадцяти осіб, у тому числі трьох працівників правоохоронних органів.

Кримінальне провадження заведено за двома статтями Кримінального кодексу: незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів; контрабанда наркотичних засобів, тобто їх переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.

Ольга КУШНЕРИК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*