Над аптекою «навпроти універмагу» нависла загроза закриття

Хто народився чи прожив багато літ у Тернополі, знає знакові місця, як от «Бурячок», магазин «Молоко», кафе «Сніжинка», які залишилися лише в пам’яті, однак досі тернополяни користуються цими назвами і усі, навіть молоді люди, розуміють, про що йдеться. Це – сліди міста, які не стирає час. Є небезпека, що невдовзі аптека «навпроти універмагу» теж поповнить перелік втрачених знаків Тернополя.

Учора редакція отримала від колективу аптеки №78 тривожного листа. Заклад намагаються виселити. Упродовж останнього десятиліття це вже не перша спроба знищити одну із найстаріших аптек, до якої містяни мають довіру. І усе через приміщення – на вулиці Руській, у самому серці міста…

Подаємо зміст листа.

«Комунальне підприємство «Підприємство матеріально-технічного забезпечення Тернопільської міської ради» захоплює приміщення, в якому розташоване комунальне підприємство Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна аптека №78», без відповідного рішення Тернопільської міської ради.

20 жовтня 2011 р. між виконавчим комітетом Тернопільської міської ради і комунальним підприємством Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна аптека №78» укладений договір оренди №3084. За цим договором Тернопільська міська рада на підставі рішення виконавчого комітету від 17 травня 1993 р. №366 передала в оренду нежитлове приміщення комунальної власності за адресою: м. Тернопіль, вул. Руська, 23 для розміщення в ньому КП «Тернопільська обласна аптека №78». Договір укладений строком на один рік і шість місяців з правом поновлення на такий самий термін за умови відсутності рішення власника про припинення договору оренди.

Пунктом 10.4 договору оренди передбачено, що договір не продовжується на новий термін, якщо власник має намір використовувати зазначене майно для власних потреб, про що орендодавець письмово попереджує орендаря не пізніше, ніж за три місяці до закінчення терміну договору.

Отже, договір оренди не припиняє дію, якщо нема відповідного рішення сесії або виконавчого комітету Тернопільської міської ради. Проте комунальне підприємство «Підприємство матеріально-технічного забезпечення Тернопільської міської ради» без відповідного рішення власника вчиняє дії, спрямовані на звільнення приміщення від орендаря КП «Тернопільська обласна аптека №78».

22 січня 2019 р. до Тернопільської міської ради надіслано інформаційний запит з вимогою надати копію рішення Тернопільської міської ради про намір використовувати приміщення для власних потреб і не продовжувати на новий строк дію договору оренди. Станом на 5 лютого 2019 р. відповіді немає».

Редакція і надалі спостерігатиме за розвитком подій. Знищення центральної аптеки – це крок насупроти містян.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*