Міські чиновники намагалися зірвати зустріч нардепа-укропівця з громадою

Скандалом та викликом поліції закінчилося намагання народного депутата від УКРОПу влаштувати зустріч з виборцями в одній із тернопільських шкіл.

Щоб допомогти людям із проблемою котелень, яка тривожить тернополян вже більше півроку, із робочим візитом до Тернополя приїхав заступник голови Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, один із лідерів політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Віталій Купрій.

Народний депутат у середу, 13 вересня, мав зустрітись із людьми в загальноосвітній школі №26. Для цього, згідно з законом, повідомив мера і домовився з директором навчального закладу про надання актової зали. Однак зовсім несподівано, напередодні зустрічі, директорка відмовилася надавати приміщення, чим порушила законодавство.

Щоб якось вирішити ситуацію, народному обранцю довелося викликати правоохоронців, а обговорення з тернополянами провести перед школою – його зірвати не вдалось. На думку укропівця, причиною стала тема котелень.

– Я заздалегідь повідомив керівництво Тернопільської міської ради і директора загальноосвітньої школи №26, пані Ніроду, про те, що хочу зустрітись із виборцями саме в цій школі, тому що поряд розташована котельня, реконструкція якої надзвичайно турбує тернополян. Роботи тут здійснюють із порушенням екологічних норм і стандартів. А пан Надал не втручається в ситуацію. Мабуть, саме він зателефонував до директора цієї школи і попросив, щоб мені перешкодили зустрітися з людьми, – переконаний Віталій Купрій.

Укропівець пояснює, згідно зі статтею 28 частини 7 Закону «Про статус народного депутата України» органи місцевої влади, місцевого самоврядування зобов’язані допомагати депутату в здійсненні його повноважень: сприяти організації звітів народних депутатів і зустрічей з виборцями. З цією метою місцева державна адміністрація, орган місцевого самоврядування надає безоплатно приміщення, обладнане засобами зв’язку, і завчасно повідомляє виборців про час і місце зустрічі, інформує про це місцеві ЗМІ. Крім того, згідно зі статтею 351 Кримінального кодексу України, передбачено кримінальну відповідальність за перешкоджання законним вимогам народного депутата.

– Для того, щоб задокументувати вчинене правопорушення і притягнути порушників до відповідальності, я викликав наряд поліції. Проте, коли я подзвонив на 102, поліцейський, замість того, щоб направити слідчо-оперативну групу, почав ставити питання, які не стосуються ситуації, – розповідає Віталій Купрій.

Голова Тернопільського обласного осередку політичної партії «УКРОП» Андрій Цибульський розповідає, що люди звернулись до них за допомогою, неодноразово проводили акції протесту. Сам укропівець був присутнім на кожній із них ще до того, як тема набрала резонансу.

–  Труби котельні, по яких виходитиме шкідливий дим, розташовані на відстані якихось 30-40 метрів від будинків. В державній екологічній інспекції кажуть, що експертизи не проводили,  дозволу на реконструкцію ніхто не давав. Цілком логічно, що людей це налякало, вони звернулись до мене за допомогою. Це все триває вже 9 місяців, є великий обсяг документів, які підтверджують порушення. Ми разом із активістами домоглись рішення суду про тимчасове призупинення будівництва котельні, що на вулиці Київська. Інші 5 котелень вже збудовані – ситуація з ними набагато складніша. Крім того, вони працювали впродовж 3 місяців у тестовому режимі без дозволу екоінспекції. І що це за тестовий режим, який триває 3 місяці? – розповідає Андрій Цибульський.

Також Віталій Купрій переконаний, що в будівництві та реконструкції котелень присутня потужна корупційна схема, до якої причетна міська влада та дирекція КП «Тернопільміськтеплокомуненерго».

– Я почав формувати депутатське звернення щодо цього питання, але настільки глибока проблема, що потрібно краще ознайомитись із нею. З’ясувати, де закуповували торф, чи договір підписували уповноважені особи, чи ухвалювала міська рада рішення з цього питання. На моє переконання, тут присутня потужна корупційна схема, яку потрібно зламати. Ми з’ясовуємо всі деталі, підраховуємо збитки, нанесені КП «Тернопільміськтеплокомуненерго».  Вважаю, що винні особи мають бути притягнуті до відповідальності, – наголосив укропівець.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*