Повідомити новину

Поширити:

Наприкінці жовтня працівники  Національного заповідника «Замки Тернопілля» разом з Польським товариством мєшканьовим у Любліні і Польською академією наук провели у Збаразькому замковому палаці   ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію на тему: «Ревіталізація спільної українсько-польської історичної та культурної спадщини: проблеми дослідження та міжнародний досвід».
Участь у конференції взяли провідні науковці музейних та архітектурних установ, наукові співробітники заповідника. З вітальним словом виступили: заступник голови Тернопільської ОДА Світлана  Беспоповцева  та  заслужений архітектор України, лауреат державної премії України в галузі архітектури, головний архітектор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Олег Заліщук.
Професор, директор представництва Польської академії наук в Києві Генріка Собчука розповів про бажання польської сторони більше долучатися до вивчення, популяризації і відновлення пам’яток в Україні. Завідувач відділу реставрації та консервації рідкісних видань Львівської національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника Леся Дзендзелюк, презентуючи свою роботу з реставрації документальних пам’яток, відкривала цікаві факти їх дослідження, проблеми реставрації, а особливо те, як ці документальні артефакти були знайдені.
Зацікавив також і позитивний погляд на історію взаємовідносин між нашими країнами на прикладі Гадяцького договору у виступі кандидата історичних наук, викладача Чортківського коледжу економіки та підприємництва ТНЕУ Ярослава Дзісяка. Він розглянув договір ХVІІ ст. з погляду сучасного зближення двох країн, як альтернативу Переяславській раді. Про Вишнівецький палац та його відреставровану Дзеркальну залу розповіла Шиян Любов Миколаївна – кандидат історичних наук, науковий співробітник Вишнівецького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля» та ін.
Наталія ГАНУСЕВИЧ,
науковий співробітник
НЗ «Замки Тернопілля»